Tekst alternatywny

V Zjazd Klubów „GP” 2010: Święto Klubów „Gazety Polskiej”

V Zjazd Klubów „GP” 2010: Święto Klubów „Gazety Polskiej”

Prawie trzystu przedstawicieli klubów uczestniczyło w V Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” który odbył się Łodzi.

Już spotkanie z pierwszym gościem – posłem Antonim Macierewiczem i jego emocjonalne wystąpienie stworzyło atmosferę Zjazdu. Warsztaty dziennikarskie które poprowadzili redaktorzy Katarzyna Hejke i Piotr Lisiewicz przybliżyły klubowiczom meandry dziennikarstwa, a Tomasz Kowalczyk pokazał metody manipulacji fotografią często stosowane przez niektóre media. Maciej Makowski i Konrad Krupa – przedstawiciele klubu krakowskiego mówili o nowych możliwościach jakie stwarza Internet w tworzeniu nowoczesnych metod porozumiewania się.

Redaktor Tomasz Sakiewicz omówił sytuację polityczną przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, jednak kulminacyjnym momentem było przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego skierowane do przyjaciół – jak to określił – zebranych na Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” w którym powiedział:

„Szanowni Państwo, przyjaciele zebrani na piątym zjeździe klubów „Gazety Polskiej”.

Są już sto cztery kluby, ruch się rozwija. To bardzo ważny ruch. To ruch ludzi odważnych, ruch ludzi, którzy są gotowi płacić cenę za to, by mówić o naszej rzeczywistości prawdę. Także tę prawdę trudną, czasem bardzo trudną, czasem właśnie ryzykowną. Prawdę, o której nie wszyscy chcą wiedzieć, nie wszyscy chcą jej słuchać. I to jest Wasza zasługa, Wasz wkład w budowę polskiej demokracji, w jej obronę – bo chyba dzisiaj trzeba użyć tego słowa. W to wszystko – jestem o tym przekonany – co buduje już dzisiaj, choć są to podstawy, dobrą przyszłość naszego kraju. Jesteście patriotami, jesteście ludźmi idei, jesteście ludźmi bezinteresownymi. Dziś jest czas szczególnej mobilizacji. Doszło do wielkiej tragedii, tragedii, którą musimy wyjaśnić. Doszło do czegoś, czego żeśmy się nie spodziewali. Nasz naród znów pokazał swoją prawdziwą twarz. Wy jesteście jego częścią, tą najbardziej aktywną, tą, która nie schodzi z pola. Życzę Wam z całego serca żebyście z tego pola nie schodzili i jestem przekonany, że nie zejdziecie. Jestem przekonany, że przyszłość należy do Was, do nas. Dziękuję bardzo”.

Ponieważ Jarosław Kaczyński nie mógł przyjechać do Łodzi, całe wystąpienie zostało odtworzone z taśmy.

Późniejsze wystąpienia Pawła Zyzaka, reżyserów: Grzegorza Brauna i Piotra Zarębskiego, posła Stanisława Pięty dopełniły dzień spotkań i dyskusji.

Nie zawiódł poseł Zbigniew Ziobro, który po długiej podróży, późnym wieczorem, przyjechał na Zjazd i mimo zmęczenia długo rozmawiał z klubowiczami o problemach które nas wszystkich nurtują.

Piękna pogoda, piosenki Pawła Piekarczyka, prezentacja osiągnięć poszczególnych klubów, wspaniała atmosfera jaka towarzyszyła przez cały okres Zjazdu sprawiła, że grill na którym serwowano lokalne przysmaki jeszcze bardziej zintegrował klubowiczów którzy przyjechali do Łodzi z całej Polski. Trzy dni trwania Zjazdu stały się imprezą na której panowała przyjaźń, szacunek wobec siebie i wierności dla idei wyznawanych przez klubowiczów.

Wielkie podziękowania dla przewodniczącej klubu łódzkiego Małgorzaty Wypych i Jej córki Marty za wspaniałą organizację, za poświęcony czas i serce jakie włożyły w organizację święta klubów jakim co roku jest Zjazd.
Ryszard Kapuściński

Fotorelacja: OGLĄDAJ

 

PRZEMÓWIENIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO SPECJALNIE DLA KLUBÓW „GP”


SAKIEWICZ NA ZJEŹDZIE KLUBÓW „GP”

 

 


Filmowa relacja z V Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. Do obejrzenia tylko w Niezależna TV!

 


 


 


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress