Tekst alternatywny

10.12.2011 r. – 10 grudnia – miesięcznica tragedii smoleńskiej w Chrzanowie

W Chrzanowie dziesiątego grudnia 2010 roku złożyliśmy kwiaty pod dwoma tablicami. Jedna z nich odnosi się do zbrodni w Katyniu dokonanej przez NKWD na naszych oficerach 1940 roku, druga: do tragedii, jaka wydarzyła się dziesiątego kwietnia tego roku w pobliżu Smoleńska i jest z tą pierwszą nierozerwalnie, mentalnie złączona. Zginęli w niej nie tylko dwaj prezydenci wraz z wieloma wybitnymi przedstawicielami naszego narodu, ale jak czas pokazał, maskarada Trzeciej RP, za którą tak drogo trzeba płacić. Dalsze udawanie, że w ogóle jest jakieś śledztwo badające przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem, może i poprawia komuś nastrój, ale nic ponadto nie znaczy (Skoro przyczyną wypadku były błędy w pilotażu, to czarne skrzynki – w oryginale – musiałyby to potwierdzić i strona rosyjska na pewno by z tego skorzystała, ale najwyraźniej… nie potwierdzają).

Napisano i wypowiedziano już wiele słów na ten temat, bez względu jednak na przyczyny samego wypadku – doszło przy jego ocenie do podziału społeczeństwa na tych, którzy chcą sobie kupić jeszcze większy telewizor, bo z reguły mają już dosyć spory, najlepiej z możliwością oglądania w tzw. 3D… ( – nie mylić tego D. ze znanym słowem… a może być taka pokusa…) oraz na tych, którzy mają mniejszy telewizor, ale za to więcej niezależności w osądach. Chodzi o to, że odważne głoszenie poglądów niezgodnych z tezami Gazety Wyborczej może zaważyć, w naszym kraju, na „karierze zawodowej” (nawet jeśli ktoś pracuje w mało atrakcyjnym zawodzie i zarabia tylko na czynsz, ZUS, a reszta pozwala mu „zaszaleć” ze dwa razy na miesiąc w „Biedronce”…) i przez to nie wiemy: ilu ludzi młodych w ogóle myśli, a ilu marzy o „…3 D”.

Dziesiątego grudnia w Chrzanowie, to mroźny, grudniowy dzień z „postępowym” wiatrem od wschodu. Dzień, w którym składamy kwiaty i palimy znicze – pamiętamy! Mając na względzie te i inne refleksje, zapraszamy na spotkanie 5 stycznia, godzina 17, przy ulicy 3Maja 1 w Chrzanowie.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress