Tekst alternatywny

Dzierżoniów II – 10 lutego 2013 – 34. miesięcy po tragedii smoleńskiej

10. lutego członkowie Klubu „GP” Dzierżoniów II i Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego spotkali się w kościele p.w. Św. Jerzego pod Tablicą Smoleńską. Choć minęły prawie trzy lata, co miesiąc wspominamy i tak samo stanowczo, jak na początku żądamy wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Pod przewodnictwem ks. Janusza Krzeszowca, modliliśmy się w intencji wszystkich ofiar lotu do Katynia, prosiliśmy o spokój ich dusz i szybkie wyjaśnienie tragedii, która wyeliminowała z życia naszej Ojczyzny najlepszych ludzi, dla których dobro narodu i Polski stanowiło najwyższą wartość.

Ksiądz Janusz w swoim wystąpieniu stwierdził, że tablica o treści: „Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lechowi Kaczyńskiemu, Jego Małżonce Marii Kaczyńskiej, Prezydentowi RP na Uchodźstwie Ryszardowi Kaczorowskiemu, Biskupowi Polowemu WP generałowi broni Tadeuszowi Płoskiemi, Ministrom, Parlamentarzystom, Generałom, Duchownym, Urzędnikom Państwowym i wszystkim innym uczestnikom tragicznej poległym 10 kwietnia 2010 r. w drodze do Katynia na uroczystość obchodów 70. rocznicy sowieckiego ludobójstwa dokonanego na polskich oficerach w 1940 r.” jest „drzazgą w oku”, dla, co prawda nielicznych, mieszkańców miasta, głównie niektórych polityków, którzy Raport Millera przyjęli, jako prawdę objawioną. Uważają, że Tablica Smoleńska w kościele to symbol judzący i dzielący mieszkańców miasta. Dlatego modliliśmy się również w ich intencji.

Dzisiaj w obliczu nowych faktów i badań niezależny naukowców wierzymy, ze jesteśmy coraz bliżej odkrycia faktów z 10 kwietnia 2010 roku. „Jesteśmy silni przekonaniem, że prawda zwycięży. […]godność będzie przywrócona, gdy będziemy znali prawdę i ta prawda będzie głoszona oficjalnie. Nie będzie to prawda jakiejś części społeczeństwa, będzie to prawda państwa, które wyciągnie z niej wszystkie konsekwencje” – powiedział Jarosław Kaczyński w 34. miesięcznice tragedii smoleńskiej.

Kazimierz M. Janeczko, rzecznik prasowy Klubu GP Dzierżoniów II

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress