Tekst alternatywny

Wyrazy głębokiego współczucia i słowa otuchy…

Nekrolog
W dniu 14 sierpnia br. odszedł od nas nasz Klubowy Kolega

Ś.P. Wiesław Michałowski

 

Opole_Nekrolog1Wiesław Michałowski był jednym z nas.
Do Klubu „Gazety Polskiej” w Opolu trafił dwa lata temu, w lipcu 2012 roku. Znalazł nas, bo wiedział, że w naszym kraju dzieje się bardzo źle, chciał tak samo jak my wszyscy, na swój sposób, ratować naszą biedną Ojczyznę.
Wiesiek szybko zaangażował się w naszą działalność i w czasie, kiedy nie przebywał na morzu bywał na naszych spotkaniach, miesięcznicach, manifestacjach, protestach, wyjazdach i innych patriotycznych uroczystościach.

 

Niewiele wiedzieliśmy o Jego życiu prywatnym, poza tym, że zawodowo był związany z morzem, toteż często nazywaliśmy Go „marynarzem”.
Był człowiekiem dobrym, uczynnym, nie brak mu było poczucia humoru i odpowiedzialności . Nigdy nie chwalił się swoim bogactwem, czy rangą , jaką posiadał w swoim zawodzie.
O tym, że był Kapitanem Żeglugi Wielkiej dowiedzieliśmy się czytając Jego nekrolog …

O ciężkiej chorobie Wiesława dowiedzieliśmy się gdzieś w połowie czerwca tego roku, kiedy przebywał już w szpitalu we Wrocławiu, potem w Opolu. Odwiedzaliśmy Go i staraliśmy się dodać Mu otuchy w walce ze śmiertelną chorobą. Przyjmował to jak zawsze z życzliwym uśmiechem, a my wychodząc od Niego błagaliśmy Boga, aby pomógł mu wyjść z tej strasznej choroby.

Ostatni raz odwiedziliśmy Wieśka w Jego pięknym domu w środę 13 sierpnia. Mimo wycieńczenia chorobą przywitał nas w swoim salonie uśmiechając się do nas, mówił o cierpieniu w czasie swojej choroby i nadziei  na poprawę swojego zdrowia, która niestety okazała się bardzo płonna…
Wychodząc od Niego nie wiedzieliśmy, że to spotkanie jest naszym ostatnim pożegnaniem. Następnego dnia, w czwartek 14 sierpnia Wiesław odszedł do Pana.

Wiesiek bywał w świecie, doskonale też orientował się w sytuacji naszego kraju.
W przerwach między rejsami uczestniczył w życiu naszego środowiska, naszego Klubu.
Swoją postawą wielokrotnie udowodnił nam, że pomyślność naszej Ojczyzny nie była Mu rzeczą obojętną.

Był polskim Patriotą i takim też pozostanie w naszej pamięci.

Bardzo będzie nam Go brakowało.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !

Opole_Nekrolog-300x267

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress