Tekst alternatywny

Adam Niedzielski: Przed nami jest kluczowa batalia. Zaszczepienie się jest aktem patriotyzmu


„Warto zdać sobie sprawę, że przed nami jest kluczowa batalia” – tak o szczepieniach przeciw COVID-19 i jesieni, podczas której możemy się mierzyć z czwartą falą koronawirusa, mówił dziś na XVI Zjeździe Klubów Gazety Polskiej minister zdrowia Adam Niedzielski. – Uważam, że zaszczepienie się jest aktem patriotyzmu – powiedział.

Minister zdrowia Adam Niedzielski był kolejnym gościem XVI Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie. Tematem rozmowy, którą poprowadził redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz, była oczywiście epidemia koronawirusa i jej skutki oraz szczepienia przeciw COVID-19.

Warto zdać sobie sprawę, że przed nami jest kluczowa batalia. Na jesień będzie finał tej batalii, ale ona rozegra się w wakacje i biorąc ten czas od początku roku. Myślę oczywiście o szczepieniach. Jeżeli czwarta fala będzie na tyle duża pod kątem liczby zakażeń, hospitalizacji, liczby zgonów, to oznacza wprowadzanie poważnych ograniczeń w gospodarce

– powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zwrócił uwagę również na inny aspekt epidemii: „Niepokoje społeczne z tym związane, zmęczenie materiału”. – Wszyscy mamy tego serdecznie dość. Jeżeli okaże się, że musimy wrócić do tego, co frustrację powoduje, to przegramy. Przegramy gospodarczo, politycznie – powiedział minister.

Niezależnie kto był winien, kto się przyczynił, to będzie wskazywane to jako wzmocnienie kapitału politycznego przeciwników. Myślę, że wiele rozmów, które są prowadzone w państwa klubach czy na łamach „Gazety Polskiej” dotyczy pojęcia patriotyzmu. Patriotyzm to nie tylko kwestia rozumienia historii, kwestia wspominania i eksponowania tych wartości, które nas historycznie jednoczą. Ale to jest walka o siłę naszego kraju. Jeżeli ten patriotyzm rozumiemy uniwersalnie, jako dbanie o dobro wspólnoty, jako zagwarantowanie, że w naszych codziennych sytuacjach nie kierujemy się tylko dobrem indywidualnych, ale też dobrem wspólnoty, to popatrzcie też na patriotyzm przez pryzmat tego, co się dzieje.

Uważam, że zaszczepienie się jest aktem patriotyzmu – wyraźnie podkreślił Niedzielski.

Batalia o przyszłość Polski

Minister Niedzielski w rozmowie z klubowiczami zaapelował o weryfikowanie informacji, które często rozsiewają tzw. antyszczepionkowcy.

– Jeżeli was nie przekonują słowa, które mówią o tym, że to jest manipulacja, to proszę was – weryfikujcie informacje na własną rękę, sprawdzając w dostępnych źródłach publicznych. Proszę o krytycyzm, zarówno względem szczepień, jak i względem informacji, które są antyszczepienne. Uważam, że propagowanie idei antyszczepionkowej spycha nas na gorszą pozycję: jako kraju, gospodarki, narodu itd.

– podkreślił szef resortu zdrowia.

Albo tę wojnę wygramy teraz i będziemy widzieli pozytywne skutki na jesień, albo znowu zostaniemy sprowadzeni do pułapki średniego rozwoju. Ale nasze ambicje są większe: nie chcemy być w środku stada, chcemy wyjść do przodu – dodał, apelując przy tym do klubowiczów:

Bądźcie ambasadorami szczepień: nie dlatego, że uwielbiacie firmy farmaceutyczne i ich interesy, tylko dlatego, że to akt patriotyzmu, który może zapewnić Polsce dobre miejsce w przyszłości. Walka z pandemią to nie tylko walka z koronawirusem i typowo medyczne rozwiązania. To naprawdę batalia o przyszłość Polski.

źródło: https://niezalezna.pl/402945-adam-niedzielski-przed-nami-jest-kluczowa-batalia-zaszczepienie-sie-jest-aktem-patriotyzmu
belkapodtransmisje
Organizatorzy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress