Tekst alternatywny

Autor Wieży Komunistów – Witold Gadowski w Berlinie (wideo)

W Berlinie odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z redaktorem Witoldem Gadowskim.Za pośrednictwem znanego dziennikarza śledczego, korespondenta wojennego autora książek „Smak Wojny” i „Wieża Komunistów” mogliśmy zapoznać się z aktualna polska rzeczywistością oraz aktualna sytuacja międzynarodową.

Witold Gadowski ustosunkował się do ostatnich wydarzeń związanych ze zmianami w polskim rządzie do których doszło po odejściu Donalda Tuska. Ocena wystawiona skompromitowanym politykom tego rządu była miażdżąca i sprowadzała się do jednego wniosku – ten rząd trzeba zmienić.

Przedstawił również projekt konfederacji, czyli oddolnych ruchów społecznych, które powstawały by równolegle do funkcjonujących partii politycznych. Struktury symbolizowały by piramidę w której najlepsi awansowali by na szczyty. Byłoby to przeciwieństwo do sytuacji obecnej, gdzie piramida jest odwróconą a jednostki, nie zawsze z poparciem społeczeństwa, usadawiają się na „szczycie”.

Witold Gadowski odpowiadał również na pytania padające z sali które dotyczyły wydarzeń i sytuacji na Ukrainie oraz polityki prowadzonej przez Rosję. Atmosfera podczas spotkania była swobodna i zauważyć można było duża troskę o dalsze losy Ojczyzny, czyli co zrobić żeby zmienić Polskę? Podczas spotkania można było nabyć książki Witolda Gadowskiego a bezpośrednio po spotkaniu uzyskać dedykację autora.

Marek Wasag

wideo: waldemar borowski

Berlin_2015_02_15_1

Berlin_2015_02_15_2

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress