Tekst alternatywny

Berlin-Brandenburg: Pamiętali o Bohaterach Majdanu

W minioną drugą rocznicę pokojowych protestów, które przerodziły się w rewolucję w Kijowie, w wielu miastach ukraińskich odbywały się uroczystości  upamiętniające tamtejsze wydarzenia.

21.lutego 2016 roku w parafii p.w.św. Mikołaja,Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego mieszczącej się przy niemieckiej wspólnocie parafialnej, rzymsko-katolickiej św. Jana Ewangelisty w Berlinie przy ulicy Waldstrasse 11,celebrowana była uroczysta Msza św.o godz.10:00 przez czcigodnego księdza proboszcza parafii niemieckiej Norberta Pompluna w intencji zabitych przez zbirów Janukowicza Bohaterów Majdanu –z Niebieskiej Sotni.

W Eucharystii uczestniczyli Jego Ekscelencja pan ambasador Ukrainy dr Andrij Melnyk z małżonką ,przedstawiciel dyplomatyczny pan Oleg Mirus z małżonką Sorianą członkowie Klubu Rodła Babimost ,członkowie Klubu Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg oraz ukraińscy parafianie ,którzy modlili się o pokój  na Ukrainie oddając hołd bohaterskiej postawie obrońcom Majdanu.   

Po Mszy św. odbył się Requiem (koncert) poświęcony Bohaterom Niebieskiej Sotni oraz poległym ukraińskim żołnierzom (ATO-operacja antyterrorystyczna) walczącym z hordami najeźdźców Putina w Donbasie.

Po koncercie parafianie jak i zaproszeni goście po powitaniu przez pana Ambasadora Ukrainy przed poczęstunkiem uczcili minutą ciszy poległych Uraińskich Bohaterów walczących z separatystami i terrorystami rosyjskimi.

Przy regionalnym poczęstunku, w przyjaznej atmosferze interesująco upłynął czas gościom  oraz wiernym ukraińskiego kościoła  Następnie przy zabytkowej berlińskiej budowli – Bramie Brandenburskiej, odbyła się demonstracja wszystkich, którym bliska jest wolność i przyszłość Ukrainy.

Uczestnicy manifestacji czytali teksty świadków,uczestników demonstracji na Majdanie .

Klub Gazety Polskiej Berlin – Brandenburg

Dla Ukrainy -Gazeta Lubuska z dnia 24.02.16.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress