Tekst alternatywny

Brońmy „Gazety Polskiej”

Wróg Ludu…

Brońmy „Gazety Polskiej”

Nasz tygodnik stał się przedmiotem bezprecedensowego ataku ze strony spółki Ruch SA, kolportującej jedną trzecią prasy w Polsce i około 40 proc. w mniejszych miejscowościach. Ruch już wcześniej wymuszał na nas akceptację bardzo niekorzystnej umowy, którą dla uniknięcia konfliktu (w przypadku tygodnika) byliśmy gotowi podpisać. Okazało się jednak, że to nam wcale nie pomogło. Z dnia na dzień obcięto około połowy nakładu „Gazety Polskiej”. Z całą pewnością nie chodzi o pieniądze. Tym bardziej że jest to złamanie obowiązujących umów, a represje spotkały nas, gdy zaczynaliśmy kampanię promocyjną w Ruchu. Wbrew twierdzeniom władz Ruchu, ostatnie przesłane dane mówiły o znacznym wzroście sprzedaży. Nie wiemy, dlaczego tak się dzieje, ale stało się to w momencie, gdy w Polsce zbliżają się wybory, a na Ukrainie trwa konflikt, który nasze media relacjonują w sposób budzący podziw wielu środowisk opiniotwórczych.

Akcja Ruchu została rozpoczęta w tym samym czasie, kiedy dotknął nas zalew spraw sądowych i wściekły atak na nasze media ze strony publicystów, także prawicowych. Co ciekawe, jesteśmy w tych mediach piętnowani głównie za pomoc udzielaną Ukrainie i walkę z kremlowską propagandą. Bez względu na to, jakie intencje przyświecają autorom tych działań, ich efektem może być to, że zamiast „Gazety Polskiej” i „Codziennej” na rynku pozostaną media podobne do nas, ale w sprawie najistotniejszej rozbijające jasny przekaz, co tak naprawdę jest interesem Polski. Osobiście nie bardzo wierzę, że jest to przypadek.

Musimy się bronić. Od dziś do zakończenia represji apeluję o bojkot Ruchu i korzystanie z kiosków Kolportera i Garmondu, a także wszystkich punktów sprzedaży niepowiązanych z Ruchem. Zachęcajmy do tego bojkotu naszych przyjaciół i znajomych. Kupujmy nasze media w wersji elektronicznej. To najszybszy i najskuteczniejszy sposób dotarcia do nich i przekazania nam pieniędzy. Wersje elektroniczne są tańsze niż papierowe. Można nas też wesprzeć, wpłacając pieniądze na Fundację Niezależne Media.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na Niezależnej.pl. Jesteśmy z Państwem już 21 lat. Przeżywaliśmy wielokrotnie bardzo trudne chwile. Teraz znowu musimy podjąć walkę. Razem ją wygramy.

Tomasz Sakiewicz

Tomasz_Sakiewicz_small

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress