Tekst alternatywny

Czas próby ponownie gościł w Krakowie

Czas próby ponownie gościł w Krakowie.

Tym razem na zaproszenie Krakowskiego Klubu Wtorkowego do królewskiego Krakowa przybył przewodniczący bydgoskiego Klubu Gazety Polskiej, autor Czasu próby Krystian Frelichowski. Towarzyszył mu lider Solidarnych2010 województwa kujawsko – pomorskiego, muzyk Maciej Różycki. Wizytę w stolicy Małopolski rozpoczęli od oddania hołdu w podziemiach katedry wawelskiej Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Punktualnie o godzinie 18.00 w pubie Róg Brackiej i Reformackie przy pełnej sali rozpoczęło się spotkanie. Gości powitał krakowski radny Adam Kalita.W atmosferę lat osiemdziesiątych pieśniami z tego okresu wprowadzał zebranych Maciej Różycki. Autor zaś swoimi opowieściami przypomniał te trudne dni. Zwrócił też uwagę, że jeden z epizodów Czasu próby rozgrywa się w Krakowie, a jedna z osób będących natchnieniem dla pisarza osiadła na stałe w tym mieście. Odnosząc się do współczesności autor ubolewał nad tym, że wielu młodych ludzi zamiast zmieniać Ojczyznę decyduje się na emigrację. Na szczęście nie wszyscy. Jako pozytywny przydał zaangażowania się młodych ludzi w działania patriotyczne podał bydgoską działaczkę Adriannę Piekarską. Spotkanie prowadził Jan Lorek.

Całość można odsłuchać w Niepoprawnym Radiu https://wkrakowie2015.wordpress.com/ oraz obejrzeć na youtube; : https://www.youtube.com/watch?v=nm09OnctzzY&feature=youtu.be

Mieszkańcy Krakowa nadal mają możliwość zakupu powieści w Księgarni Gazety Polskiej Pl. Wszystkich Świętych 9; poniedziałek- piątek. 11:00 – 19:00. Jak to ma się w innych miastach nie wiem warto pytać w księgarniach, domagać się sprowadzenia.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress