Tekst alternatywny

Demonstracja poparcia dla Prezydenta A. Dudy i rządu Pani Premier B. Szydło w Wiedniu

Demonstracja poparcia dla Prezydenta A. Dudy i rządu Pani Premier B. Szydło w Wiedniu

W dniu 23 stycznia br. o godzinie 17:00 przed budynkiem Ambasady RP w Wiedniu odbyła się  demonstracja  „Polskie sprawy w polskich rękach”. Została ona zorganizowana przez patriotyczne środowisko austriackiej Polonii, w której skład wchodzą m.in. Klub Gazety Polskiej im.rtm.W.Pileckiego i Wiedeńska Inicjatywa Narodowa. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych  demonstracja zgromadziła ok.250 osób. Aktywny udział w demonstracji wzięli nie tylko Polacy, ale i również Austriacy.

W wystąpieniach wyrażono poparcie dla słusznych reform władz polskich oraz dążeń suwerennego Narodu. W petycji skierowanej do ambasadora w Wiedniu zadeklarowano poparcie dla Prezydenta A.Dudy i rządu Pani Premier B.Szydło. Wyrażono również nadzieję, iż Ambasada będzie skuteczniej przekonywać społeczność w Austrii, że demokracja w Polsce nie jest w żadnym wypadku zagrożona. Przemawiający przedstawiciele różnych organizacji w tym Austriacy stwierdzali, iż bezprzykładny atak na władze polskie jest przejawem niegodziwości i nieuczciwości określonych środowisk na terenie Europy w tym także w Polsce.

W tym samym dniu kilka godzin wcześniej u stop pomnika żołnierza sowieckiego odbyła się nieliczna demonstracja KOD. Jeśli odliczyć pilnujących demonstrację policjantów i osoby polemizujące z demonstrującymi, to rzeczywistych demonstrantów nie było więcej niż 50 osób. Zebrani u stóp sowieckiego okupanta nie bardzo zdawali sobie sprawę za czym lub przeciwko czemu demonstrują. Ozłocony patron zebranych,  patrzący ze szczytu monumentalnych wymiarów kolumny na stadko zdezorientowanych demonstrantów, podkreślał groteskowość całego wydarzenia.

Tadeusz Jaskulski
Klub Gazety Polskiej im. rtm. W. Pileckiego

 WiedenII_2016_01_23_2
WiedenII_2016_01_23_1

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress