Tekst alternatywny

„Dla Polski” na manifestacji w Warszawie: Jesteśmy Polakami, jesteśmy z tego dumni!


Przedstawiciele Klubu Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski” pojawili się na manifestacji organizowanej przez Kluby Gazety Polskiej w Warszawie pod hasłem „Nie wygasicie Polski”. – Odważyliśmy się przyjechać, powiedzieć jasno: mieszkamy w Polsce, jesteśmy Polakami, jesteśmy z tego dumni – mówi portalowi Niezalezna.pl Sylwester Stachurski.

Stowarzyszenie „Dla Polski” (ruch Adama Andruszkiewicza) składa się również z Klubu Młodych, który poprzez różnego rodzaju akcje społeczne wyraża swój patriotyzm. Właśnie grupę młodych ludzi z transparentem można dziś zauważyć na manifestacji Klubów Gazety Polskiej „Nie wygasicie Polski” – przed siedzibą przedstawicielstwa Komisji Europejskiej

Przyjechaliśmy z różnych stron Polski, aby przypomnieć, że mamy polską konstytucję, która nam zapewnia suwerenność i niezależność od dyktatów jakichś unijnych urzędników. 

– powiedział portalowi Niezalezna.pl Sylwester Stachurski, rzecznik prasowy Klubu Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski”, dodając:

Jest wprost nam ta suwerenność, poprzez różne dyktaty unijne, odbierana. Chodzi o bezpieczeństwo. Ostatnie decyzje TSUE narażają nasze bezpieczeństwo, chociażby energetyczne, a w szczególności w kontekście Turowa. To 13 mln odbiorców energii i tysiące miejsc pracy. Sam jestem z Dolnego Śląska. Przyjeżdżamy w swoim interesie, swojego bezpieczeństwa i przypomnieć Unii Europejskiej i urzędnikom, którzy UE przez bezmyślne dyktaty szkodzą, że jesteśmy państwem suwerennym, niepodległym.

Młodzież ze stowarzyszenia pokazuje, że nie boi się manifestować swoich poglądów. Czy tak jest również wśród ogółu młodych ludzi? – zapytaliśmy naszego rozmówcę.

– W rzeczywistości jest tak, że większość młodych ludzi nie ma chęci, przez brak odwagi, by powiedzieć, co myśli na dane tematy. Jednak my jesteśmy grupą osób, która może wydawać nieliczna, ale reprezentuje poglądy większej ilości młodych ludzi, którzy mają Polskę w sercu, są patriotami, chociaż na co dzień o tym nie mówią, bo „nie jest to modne”. My odważyliśmy się przyjechać, powiedzieć jasno: mieszkamy w Polsce, jesteśmy Polakami, jesteśmy z tego dumni

– odpowiedział Stachurski.

 Źródło: https://niezalezna.pl/413184-dla-polski-na-manifestacji-w-warszawie-jestesmy-polakami-jestesmy-z-tego-dumni | www.niezalezna.pl

Manifestacja Nie wygasicie Polski_8

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress