Tekst alternatywny

DUDA 2020 | „DUDABUS” w Rybniku

Wybory prezydenckie 2020. Piątek ( dziś) to ostatni dzień w kampanii, od soboty cisza wyborcza, w niedzielę wybory. Dla kandydatów to  najbardziej intensywny dzień w kampanii –  zabiegają o głosy do ostatniej chwili.
Pan prezydent Andrzej Duda przybył do Rybnika ze Skoczowa, przedtem spotkał się z mieszkańcami Koła.   Na ostatni dzień kampanii wyborczej , ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda przybył w piątek „Dudabusem” około godziny 17-tej na rybnicki Rynek.
Zaledwie wysiadł z busa, a flagi  i banery z napisem „Duda 2020-06-26” poszły w górę –  entuzjastycznie wzniosło się  wiele  rąk witających dostojnego gościa.  Zebrani skandowali chóralnie „Andrzej Duda”, „Zwyciężymy”,  „ I Tura” itp. Po wejściu na podium (specjalnie przygotowanego na tę okoliczność) Poseł do Sejmu Bolesław Piecha  główny organizator wiecu witał pana prezydenta Andrzeja Dudę  i  zebranych. Następnie witali najmłodsi (dzieci), panie z Klubów Gospodyń Wiejskich, którzy przywitali  prezydenta  okazałym torem.
W spotkaniu mimo deszczu  – udział wzięło wielu mieszkańców Rybnika i okolicznych miast. Z transparentami i  banerami widzieliśmy uczestników z Jastrzębia Zdroju, Raciborza, Wodzisławia Śl. Prezydent w godzinnym wystąpieniu przedstawił  zgromadzonym  uzgodnienia jakie podjęto w Waszyngtonie podczas  jednodniowej wizyty w Białym Domu. Ponadto prezydent Polskich Spraw  omówił w telegraficznym skrócie; obronę wielkich programów społecznych – 500+. Emerytury, wyprawki dla ucznia, 0% PIT dla młodych. Polskie rodziny muszą mieć wsparcie państwa.  Plan Dudy to inwestycje, które przełożą się na milion miejsc pracy. W ostatnie 5 lat płaca minimalna wzrosła o 850 zł, a minimalna stawka godzinowa wynosi 17 zł. Ta droga Musi być kontynuowana.  Co najmniej    milion na inwestycje w gminach. Program budowy dróg lokalnych, modernizacji powiatowych szpitali – żłobek w każdej gminie.
Bezpieczna i niezależna Polska. Dobra współpraca  Transatlantycka wzmocnienie bezpieczeństwa w ramach NATO i niezależność energetyczna. Umocnienie naszej pozycji w UE.
W 2015r. wybraliście mnie Państwo swoim Prezydentem. Każdego dnia starałem się wywiązać ze złożonych obietnic. Odpowiedzialny o godny zaufania polityk musi być wiarygodny. Tylko taki człowiek daje gwarancję, że w przyszłości nie zawiedzie. Dziś z pokorą poddaję się Waszej ocenie, ufając, że będzie ona  pozytywna, bo ostatnie lata to był dobry czas dla naszej Ojczyzny!
Nawiązując do wyboru innych kandydatów – stwierdził, że to co ich najbardziej różni od niego – to wiarygodność. Polityka i rządzenie muszą być domeną powagi i odpowiedzialności, a nie  pustych
słów.  A my zgromadzeni na rybnickim Rynku wołamy z całych sił by Andrzej Duda ponownie
prezydentem był!
Sympatycy prezydenta Andrzeja Dudy bardzo chwalą jego dotychczasowe dokonania i dlatego będą głosować na niego. O tym czy warto głosować na Andrzeja Dudą mówi mieszkaniec Rybnika  Jan Kwiatkowski członek klubu „Gazety Polskiej” – „Andrzej Duda zapewni Polsce spokój, stabilizację i bezpieczeństwo. Podpisał wiele prospołecznych ustaw, które pozwoliły na lepsze życie obywateli, na przykład  500 plus, 300 plus i wiele innych.”
Na zakończenie spotkania prezydent zachęcał do pójścia w niedzielę  (28.06.20) do urn wyborczych. A potem wypowiedział znane słowa – „Wspólnie obronimy Polskę”. Spotkanie,  bardzo profesjonalnie prowadził Michał Szpondrowski.  Uczestnikom wiecu czas umilała Orkiestra z KWK „Jankowice’  Rybnik – oczekując na przybycie prezydenta.

Lech   Sipko  Klub „Gazety Polskiej” w Rybniku.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress