Tekst alternatywny

Dzierżoniów II: 113. miesięcznica tragedii smoleńskiej w Dzierżoniowie

  1. miesięcznica katastrofy smoleńskiej – 10.09.2019.

– Ludzie żyją tak, jakby Bóg nie istniał i nie objawił ludziom swojej woli. Niektórzy ogłosili się całkowitymi panami siebie, swojego losu. Zrzucili Boga z tronu i sami na ten tron weszli jako twórcy nowej bezbożnej, nie mającej nic wspólnego z dekalogiem moralności. Samych siebie, wszystkie swoje najbardziej amoralne zachcianki i występki czynią obiektem prawie że boskiego kultu – powiedział ksiądz Bogdan Bartołd podczas mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Archikatedrze Świętego Jana w Warszawie.

– Mieszkańcy, członkowie Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II oraz ORP w tym lokalni politycy PiS wzięli udział w spotkaniu upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych złożono kwiaty oraz zapalono znicze pamięci. Przewodniczący Klubu GP Dzierżoniów II Janusz Maniecki nawiązał do zbliżających się wyborów parlamentarnych. Stwierdził, że totalna opozycja jest pełna obaw bo jeżeli wygra Zjednoczona Prawica bez wątpienia nastąpi wyjaśnienie przyczyn katastrofy a ludzie z rządu PO-PSL odpowiedzą karnie za popełnione zaniedbania w organizacji lotu do Smoleńska oraz za wszystkie matactwa i przekazanie wyjaśnienia przyczyn katastrofy stronie Rosyjskiej.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Kazimierz M. Janeczko,
rzecznik prasowy Klubu GP Dzierżoniów II.

Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II