Tekst alternatywny

Dziś trzeci, ostatni dzień Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. W programie spotkanie z szefem IPN i uroczysta msza św.


Dzisiaj trzeci, ostatni dzień XVII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Spale. Setki uczestników z całego kraju i zagranicy od dwóch dni biorą udział w spotkaniach z ważnymi i ciekawymi gośćmi ze świata polskiej polityki, nauki i biznesu. Na dziś zaplanowano m.in. panel z udziałem prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, dr. Karola Nawrockiego.

W XVII Zjeździe Klubów „GP” bierze udział około 600 Klubowiczów z Polski oraz z zagranicy, w tym z USA, Kanady, Australii czy Niemiec. Pierwszego dnia, w piątek, uczestnicy Zjazdu mogli pograć w tenisa stołowego z premierem Morawieckim, a także powalczyć przy ping-pongowym stole o Puchar Prezesa ENEA. Następnie wzięli udział w spotkaniach z szefem rządu i prezes Trybunału Konstytucyjnego, a także mieli okazję wysłuchać uwag prof. Sławomira Cenckiewicza dotyczących jego najnowszej książki „Agentura”.

W sobotę, drugiego dnia, Klubowicze uczestniczyli w licznych panelach poświęconych kwestiom rodziny, samorządu, rolnictwa czy bezpieczeństwa. Wieczorem odbyło się blisko dwugodzinne spotkanie z marszałkiem seniorem, Antonim Macierewiczem. Dodatkową atrakcją była część artystyczna, uświetniona występem Vlady Muravets.

Program trzeciego dnia Zjazdu rozpocznie się o godzinie 10.00 oficjalnym otwarciem, po którym nastąpi panel klubowy, poświęcony sprawom Klubów w Polsce i na świecie. Udział w panelu, obok Klubowiczów, wezmą Tomasz Sakiewicz, red. nacz. „GP” i “GPC” , Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „GP”, Beata Dróżdż, prezes Forum S.A., Ewa Wójcik, prezes Fundacji Klubów „GP”, Paweł Piekarczyk, Koordynator Klubów zagranicznych.

O 11.30 rozpocznie się prowadzona przez Adriana Stankowskiego rozmowa z prezesem IPN, dr. Karolem Nawrockim, poświęcona polityce historycznej Polski.

Na 12.00 zaplanowano uroczystą mszę św. w intencji ojczyzny, a na 13.00 oficjalne zakończenie XVII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”.

źródło: www.niezalezna.pl | https://niezalezna.pl/446900-dzis-trzeci-ostatni-dzien-zjazdu-klubow-gazety-polskiej-w-programie-spotkanie-z-szefem-ipn-i-uroczysta-msza-sw