Tekst alternatywny

Elbląg – konwencja grupy europejskich

(20.06.2015  Członkowie Klubu Gazety Polskiej w Elblągu wraz z członkami i sympatykami elbląskiego PiS także z Braniewa, Pasłęka i Ornety wzięli udział w Konwencji poświęconej działalności europosłów z Prawa i Sprawiedliwości w Brukseli w PE. Na 73 posłów z 16 krajów – 18 jest właśnie z PIS.
Poszczególni posłowie przedstawiali zakres swoich działań w europarlamencie. Pani Fotyga, Tomasz Poręba, Karol Karski, Beata Gosiewska, Marek Gróbarczyk, Zbigniew Kuźmiuk, Janusz Wojciechowski, Stanisław Ożóg, Michał Ujazdowski, Jadwiga Wiśniewska i inni.
Po tej prezentacji owacyjnie i wyśpiewanym przez 4,5 tys ludzi Sto LAT przywitano prezesa PiS – Jarosława Kaczyńskiego, który przede wszystkim dziękował Polakom za wybór Andrzeja Dudy na najwyższy urząd w Polsce.
Kolejne owacje otrzymał sam prezydent elekt Andrzej Duda. Ta kampania prezydencka pokazała, że zmiana na lepsze jest możliwa, że Polska zasługuje na uczciwe rządy. Ukoronowaniem konwencji było wystąpienie Beaty Szydło wytypowanej przez zarząd PIS do ubiegania się o stanowisko premiera w najbliższych wyborach do Parlamentu. Jej przemówienie rozpoczęte słowami „wyszło szydło z worka” -przyjęto owacyjnie.

Jednego z naszych członków pytano – co to za flaga nam powiewa?
– ” I byli zdziwieni, w szoku wręcz, że Elbląg ma herb i flagę heraldyczną z krzyżami maltańskimi. Jedyne takie miasto w Polsce i na Świecie. Musiałem naprodukować się by w pigułce przedstawić ciekawskim ludziom w kuluarach hali, historię hanzeatyckiego Elbląga. Byli zaciekawieni i mówili, że odwiedzą nasze miasto. Więcej zrobiliśmy dla promocji naszego miasta jedną tylko naszą flagą i to za darmo, niż „nasz” miejski „departament promocji” w UM. 
To oznacza, że promocja naszego miasta w zasięgu szerszym niż powiat nie istnieje.

(Klub „GP Elbląg)

Elblag_2015_06_201 Elblag_2015_06_202

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress