Tekst alternatywny

Essen (Niemcy) – pokaz filmu „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krause, 1 kwietnia

Polska Lista Wyborcza w Essen i Klub Gazety Polskiej zapraszają Państwa serdecznie na premierowy pokaz filmu”Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krause. Prezentacja filmu odbędzie się w sobotę 1. kwietnia 2017 o godz.18.00 w sali Polskiej Parafii Katolickiej przy kościele św. Klemensa, Hirtsieferstr.13, 45143 Essen. Napisy w jęzku angielskim pozwolą niemieckim widzom zrozumieć tragedię Narodu Polskiego jaka wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku. W tym dniu 96 pasażerów rządowego samolotu wraz z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim było w drodze na uroczystosci, by w 70. rocznicę masakry w Katyniu oddać hołd pomordowanym tam obywatelom RP. W Katyniu, Smoleńsku, Charkowie w 1940 roku ponad 25 tysięcy polskich oficerów, lekarzy, nauczycieli – czyli elity polskiej inteligencji- zostało zamordowanych przez sowiecką tajną policję NKWD. Wiele osób będzie się zastanawiać jakie przesłanie ma taki film. Przecież ta katastofa została wyjaśniona. Jak podaje rosyjska komisja MAK przyczyny wypadku są znane: mglista pogoda w Smoleńsku, „pancerna brzoza” i oczywiście błędy polskich pilotów wskazują wyraźnie jakie są powody katastrofy. W ciągu całego 2011 roku mieszkańcy Zachodu nie otrzymują innych informacji jak te przedstawione przez MAK.
Film Antoniego Krause pomaga widzom, poprzez liczne fakty, które „Komisja Macierewicza” przedstawiła oficjalnie w Polsce, a potem również w Brukseli, wyrobić sobie krytyczne spojrzenie na wiele sprzecznych wersji komisji MAK. Film przedstawia poza tym wyniki ekshumacji, przypomina o bolesnych dla rodzin Ofiar tj. zakaz otwierania trumien i zamianę ciał, pokazuje jak lekceważąco były potraktowane przygotowania ze strony rosyjskiej na odwiedziny polskiej delegacji, a takze przygotowanie lotniska w Smoleńsku (a właściwie brak przygotowań!) oraz liczne „samobójstwa” świadków, którzy byli na miejscu w czasie katastrofy, problemy z samolotem rządowym „Tupolew Tu-154 (który krótko przed lotem do Smoleńska był modernizowany w Rosji). Samolot rządowy RP do dnia dzisiejszego rdzewieje w Smoleńsku i nie został zwrócony Polsce. W filmie stawiane są pytania: jak to jest możliwe że z samolotu , który spadł z kilku metrów nikt nie ocalał i wygląda jak gdyby bomba wybuchła we wnętrzu samolotu? Mamy nadzieję, że po projekcji filmu będzie ożywiona dyskusja o filmie jak i o samej tragedii, ponieważ do dzisiaj ta katastrofa nie jest wyjaśniona i wiele pytań zostaje bez odpowiedzi. Niektóre odpowiedzi mogą być bardzo niewygodne dla wielu politykow w Europie.

Essen - film SMOLENSK 2017

Informator Klubu GP i Polskiej Listy Wyborczej „Polacy w Essen
Kwiecien-Lipiec 2017

Nasza główna strona internetowa
http://www.polacywessen.de

Zapraszamy na facebook
https://www.facebook.com/polacywessen.de/

1. Pokaz filmu „Smoleńsk” – reżyser Antoni Krauze, sala Polskiej Parafii w Essen, Sobota 01.04.2017, godz. 18.00

2. Zjazd Środowisk Patriotycznych Europy Zachodniej w Concordii w dniach 05.05.-07.05.17 odbędzie się III Zjazd Środowisk Patriotycznych Europy Zachodniej w Concordii (Begegnungsstätte Zur Concordia 1, 57562 Herdorf, Niemcy) podczas którego, w sobotę 06. maja 2017 nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej “Kościołowi Niezłomnemu”.

3. „Polski Wieczór w Essen” poświęcony ludobójstwu na Wołyniu – 08.07.2017, godz. 18.00

5. Msze Święte za Ojczyznę – Polska Parafia w Essen, Hirtsieferstr. 13 + spotkanie Klubu Gazety Polskiej po Mszy Świętej.
09.04.2017 godz. 9.30
10.05.2017 godz. 18.00
11.06.2017 godz. 9.30
Serdecznie zapraszamy!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress