Tekst alternatywny

Fenomen na skalę świata!


13 marca z Warszawy ruszy dziesiąty w historii Wielki Wyjazd na Węgry. Po raz kolejny udamy się do Budapesztu, aby 15 marca świętować wraz z węgierskimi braćmi rocznicę wybuchu rewolucji z 1848 r. – W atmosferze wzajemnego szacunku, radości i poczucia, że należymy do wielkich i dumnych europejskich narodów, które nade wszystko cenią sobie wolność – tak od lat wygląda Wielki Wyjazd na Węgry, fenomen na skalę świata. Do zobaczenia, Przyjaciele! Találkozunk Barátok! – zachęca Wojciech Mucha, redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”.

Wojciech Mucha nie ukrywa, że eskapada do Budapesztu to ważny element jego kalendarza. – Wielki Wyjazd na Węgry to zawsze okazja, by spotkać przyjaciół, tych polskich, zrzeszonych w środowisku klubów „Gazety Polskiej”, a także rzeszę Węgrów, którzy za każdym razem witają nas na ulicach Budapesztu. Nie jest tajemnicą, że wyjazd to jeden z największych sukcesów środowiska klubów „GP”. Znam jego trasę na wylot, z zamkniętymi oczami trafię pod pomnik gen. Bema i do zaprzyjaźnionych knajpek Budy. Za każ-dym razem cieszę się z wyprawy nad Dunaj tak, jakbym jechał tam po raz pierwszy – opowiada Wojciech Mucha. Jego zdaniem każdy wyjazd na Węgry jest inny, ale wszystkie niosły jedno przesłanie. – Bywaliśmy na wyjeździe w momentach, gdy palące marcowe słońce zwiastowało nadejście węgierskiej wiosny, i wówczas, gdy marcowy śnieg sparaliżował nasz pociąg, jakby nie chciał wypuścić z gościny polskich przyjaciół. Nie zawsze zgadzaliśmy się w pełni z decyzjami politycznymi rządu Viktora Orbána, nigdy jednak nie rzutowało to na naszą ponadgraniczną przyjaźń. W atmosferze wzajemnego szacunku, radości i poczucia, że należymy do wielkich i dumnych europejskich narodów, które nade wszystko cenią sobie wolność – tak od lat wygląda Wielki Wyjazd na Węgry, fenomen na skalę świata. Do zobaczenia, Przyjaciele! Találkozunk Barátok! – mówi nam Mucha.
Tegoroczny, X Wielki Wyjazd na Węgry cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Informujemy, że miejsca w wagonach sypialnych zostały wyczerpane. Zapraszamy do skorzystania z wagonów z miejscami siedzącymi (z przedziałami 6-osobowymi). Główne wydarzenie, czyli Marsz Pokoju, odbędzie się 15 marca. Uczestnicy wyjazdu spędzą w Budapeszcie dwie noce: z 14 na 15 marca oraz z 15 na 16 marca. „Warunkiem uczestnictwa jest wpłata na specjalne konto. W temacie przelewu prosimy o podanie swojego imienia, nazwiska, numeru PESEL (informacje potrzebne do ubezpieczenia) oraz miasta (Warszawa, Włoszczowa, Kraków, Katowice), gdzie będą Państwo wsiadać do pociągu” – przekazały kluby „Gazety Polskiej” w komunikacie. Więcej informacji i numer konta na stronie: Wielkiwyjazdnawegry.pl.

źródło: GPCodziennie.pl

WWnW 2022 FB,TT_post