Tekst alternatywny

Forum Klubów „Gazety Polskiej” Województwa Lubuskiego w Sulęcinie [FOTORELACJA]

W Sulęcinie odbyło się Forum Klubów „Gazety Polskiej” województwa lubuskiego, które zgromadziło licznych przedstawicieli Klubów „Gazety Polskiej” z regionu i innych części kraju. Wydarzenie zorganizował miejscowy Klub „Gazety Polskiej” kierowany przez Zenona Fabianowicza, koordynatora Klub „GP” woj. lubuskiego we współpracy z Fundacją Klubów „Gazety Polskiej”.

W spotkaniu uczestniczył redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, prezes TV Republika i współzałożyciel Klubów „GP” Tomasz Sakiewicz, a także Ewa Wójcik, prezes Klubów „Gazety Polskiej”. Wśród gości znaleźli się również m.in. Beata Dróżdż, prezes Forum SA i koordynator Klubów „GP” województwa łódzkiego.

Do Sulęcina przybyli Klubowicze „GP” z wielu miejscowości województwa lubuskiego, m.in. ze Słubic, Gorzowa Wielkopolskiego, Żar, Krosna Odrzańskiego czy Borowego Młynu. Obecni byli także przedstawiciele Klubów „GP” spoza regionu, w tym delegacja z Głogowa. Podkreślano, że tak szeroka reprezentacja jest dowodem żywotności i siły środowiska Klubów „Gazety Polskiej”.

Pierwsza część Forum, skierowana wyłącznie do członków Klubów „GP”, poświęcona była wymianie doświadczeń oraz omówieniu bieżących wyzwań, z jakimi mierzą się lokalne środowiska. Dyskutowano również o formach aktywności obywatelskiej oraz sposobach wzmacniania lokalnych inicjatyw patriotycznych.

W drugiej części odbyło się spotkanie otwarte, na które zaproszeni zostali mieszkańcy Sulęcina i okolic. Goście mogli wysłuchać wystąpienia prezesa TV Republika Tomasza Sakiewicza oraz włączyć się w rozmowę dotyczącą roli tej stacji w debacie publicznej i życiu społecznym. W części otwartej przemawiał również prof. Jacek Kurzępa, wieloletni parlamentarzysta i działacz społeczny.

Uczestnicy zgodnie podkreślali znaczenie integracji i współpracy między Klubami „GP” z różnych miast. Forum w Sulęcinie stało się doskonałą okazją do budowania relacji, a także do formułowania planów na przyszłe działania, w tym organizacji kolejnych regionalnych spotkań oraz wspólnych inicjatyw społeczno-edukacyjnych.

Organizatorzy wyrazili wdzięczność wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zapowiedzieli, że Forum w Sulęcinie ma szansę stać się stałym elementem kalendarza Klubów „Gazety Polskiej” w regionie.