Tekst alternatywny

[FOTOGALERIA] [WIDEO] | Klubowicze „Gazety Polskiej” wzięli udział w Marszach Papieskich w całej Polsce (DUŻO ZDJĘĆ)


W rocznicę śmierci Jana Pawła II,  tysiące osób z różnych zakątków kraju uczestniczyło w marszach organizowanych w wielu miastach i miasteczkach Polski,  by oddać hołd Papieżowi.

Marsz Papieski w Warszawie

W marszu, który przeszedł ulicami Warszawy uczestniczyli między innymi Członkowie Klubów „Gazety Polskiej” z: Sandomierza (zdjęcia: Janusz Kozłowski), Warszawy, Skierniewic, Łodzi, Czarnego, Wrocławia, Pabianic, Bielska-Białej, Będzina II, Elbląga II oraz Sierpca.


Minister MON Mariusz Błaszczak: Jan Paweł II Święty budził nas do Niepodległości

Beata Dróżdż: Ojciec Święty jest dla nas Drogą i Przewodnikiem

Marsz Papieski w Krakowie

W Krakowie w Marszu udział wzięli klubowicze między innymi z: Nowego Targu, Krakowa – KGP Nowa Huta, Klubu „Gazety Polskiej” im. ks. W. Gurgacza SJ w Nowym Sączu i Zgorzelca.

Ulicami Wrocławia w Marszu Papieskim przeszli członkowie Klubu „Gazety Polskiej” z Oborników Śląskich.

Przedstawicieli Klubów Gazety Polskiej z powiatów chrzanowskiego i oświęcimskiego uczestniczyli w marszu  z Błoń, alejami 3 Maja i Mickiewicza, ulicami Karmelicką i Szewską na Rynek Główny. Była to dokładnie ta sama droga, jaką wierni pokonali tuż po zamachu na Jana Pawła II na Placu Św. Piotra w Rzymie w 1981 roku. Podsumowaniem wydarzenia było nabożeństwo dziękczynne za pontyfikat Karola Wojtyły w bazylice mariackiej, gdzie homilię wygłosił były proboszcz ks. infułat Bronisław Fidelus, student Karola Wojtyły wyświęcony przez niego na kapłana i jego najbliższy współpracownik w czasie posługi w Krakowie. Ks. Fidelus powiązał wydarzenia z 1981 r., po zamachu na papieża, do aktualnej sytuacji wywołanej przez środowiska lewicowe słowami: „po raz drugi dokonuje się zamach na świętego, wielkiego Jana Pawła II, na jego dobre imię i świętość”.

Klub „Gazety Polskiej” w Tczewie wspólnie z posłem Kazimierzem Smoleńskim i mieszkańcami miasta uczcili pamięć Świętego Papieża Jana Pawła II.

W  Białymstoku odbył się Marsz Papieski, w którym wziął udział Klub „Gazety Polskiej” Białystok-Centrum. Marsz poprzedziła uroczysta msza święta w Katedrze Białostockiej. Uroczystości zgromadziły prawie 5 tys. mieszkańców miasta i województwa.

W Nowym Tomyślu w obronie Jana Pawła II odbył się Marsz po mszy Świętej o godz. 19.00, z pod kościoła NMP Nieustającej Pomocy na Placu Chopina pod pomnik naszego Papierza przy ul. Piłsudskiego modląc się na różańcu. Tam, Proboszcz wygłosił słowo w obronie Jana Pawła II, odśpiewaliśmy „Barkę” i paliliśmy znicze. Uczestniczyło ok. 400 osób. Pragnę także poinformować, że część Klubu GP uczestniczyła w marszu warszawskim.

W Bydgoszczy organizatorem Marszu w obronie Papieża byli Bydgoscy Patrioci. W Marszu udział wzięli klubowicze z bydgoskiego KGP (zdjęcia: Janusz Małecki).

W Gnieźnie odbył się Marsz Pamięci św. Jana Pawła II, w którym uczestniczyła duża grupa naszych członków gnieźnieńskiego Klubu Gazety Polskiej. Organizacją marszu zajął się powołany doraźnie na tę okazję Komitet Pamięci złożony z kilku patriotycznych i niepolitycznych organizacji, niezależnych od partii politycznych, władz świeckich i kościelnych, w tym także oczywiście KGP.

Mieszkańcy Pojezierza Mrągowskiego przy udziale członków Klubu „Gazety Polskiej” w Mrągowie uczestniczyli w Marszu Papieskim w Mrągowie.

Przy pomniku Św. Jana Pawła II w libiąskim Parku Młodości klubowicze uczcili 18. rocznicę śmierci Papieża Polaka. Jemu dedykowaliśmy modlitwę „Anioł Pański” i odśpiewaliśmy Jego ulubioną „Barkę”. Dziękuję za udział Klubom Gazety Polskiej z powiatów oświęcimskiego i chrzanowskiego, które w Libiążu zatrzymały się w drodze na Marsz Papieski w Krakowie.

Członkowie gdyńskiego klubu „Gazety Polskiej” uczestniczyli w  obchodach 18 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.  Zebrani wyrazili sprzeciw wobec niszczenia  wizerunku jednego z największych Polaków. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą  w Bazylice Morskiej.  Po wyjściu z kościoła oglądaliśmy  występ ku czci Papieża Polaka, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Świętego Papieża.

Klub „Gazety Polskiej” Elbląg II uczestniczył w I Marszu Papieskim w Warszawie i Gdańsku. Na marsz w Warszawie specjalnie zamówiliśmy okolicznościowy baner nawiązujący do nauki Św. Pamięci Jana Pawła II. Marsz mógł się odbyć dzięki ludziom dobrej woli, dla których Św. Jan Paweł II był i jest drogowskazem na życie. Wszystkim klubowiczom i sponsorom. BÓG ZAPŁAĆ.

Klub GP w Olecku współorganizował Marsz Papieski w Olecku w dniu 2 kwietnia br. Rozpoczął się on o godz, 20-ej w kościele pw. NMP Królowej Polski. Tam uformowała się procesja wiernych, którzy nieśli figurę Matki Boskiej Fatimskiej naokoło placu Wolności w Olecku, w centrum miasta. Mieszkańcy Ziemi Oleckiej nieśli flagi narodowe, maryjne oraz papieskie.  Pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II odśpiewano Apel Jasnogórski oraz ulubioną pieśń JP Ii „Barkę”. Na zakończenie tego marszu wierni ułożyli  pod pomnikiem krzyż z zapalonych zniczy.