Tekst alternatywny

FOTOGALERIA + WIDEO | XVII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2022 r. (DUŻO ZDJĘĆ)

FOTOGALERIA + WIDEO | XVII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2022 r. (DUŻO ZDJĘĆ)

Przez trzy dni trwał XVII  Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – 17-19 czerwca 2022.

W Spale w gościnnym Centralnym Ośrodku Sportu spotkało się ponad 600 uczestników z całego kraju. Gościem honorowym był premier Mateusz Morawiecki.

Przed oficjalnym rozpoczęciem Zjazdu odbył się klubowy turniej tenisa stołowego w którym wziął udział Premier Mateusz Morawiecki.

Gościem pierwszego dnia zjazdu prócz Premiera Mateusza Morawieckiego byli m.in.: Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, Piotr Pyzik, Marek Suski i Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, Paweł Majewski prezes firmy ENEA, europoseł Ryszard Czernecki. Wieczorem z uczestnikami spotkał się Sławomir Cenckiewicz. Wykład o wojnie w Czeczenii wygłosili Adam Borowski i publicysta „GP” Piotr Grochmalski. Odbyła się również dyskusja na temat sytuacji i problemów Polonii, w której wzięli udział minister Jan Dziedziczak i senator Małgorzata Kopiczko.

W sobotę odbyła się seria paneli omawiających najważniejsze kwestie dotyczące obecnej sytuacji politycznej i gospodarczej. Zaczęło się od rozmowy Adriana Stankowskiego z członkiem zarządu PKP Andrzejem Olszewskim oraz Mateuszem Wodejko z Poczty Polskiej. W dyskusji wzięła udział również Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.   O współpracy z samorządami mówili z kolei marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i minister rozwoju Waldemar Buda.

W sobotę odbył się również tradycyjny panel dziennikarski z udziałem m.in.: Katarzyny Gójskiej, Tomasza Sakiewicza i uwielbianego przez klubowiczów Michała Rachonia a także Piotra Lisiewicza i Piotra Grochmalskiego Jednym z ważnych tematów, o których chcieli rozmawiać klubowicze, była kwestia bezpieczeństwa żywnościowego. O tym mówili m.in. Robert Telus, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa, Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych, i Marcin Wroński z KOWR. Oddzielny wykład na temat polityki Unii Europejskiej wygłosili komisarz UE Janusz Wojciechowski i europoseł Anna Zalewska.

Podczas drugiego dnia zjazdu sporo miejsca poświęcono kwestii bezpieczeństwa. O tym mówili ministrowie Piotr Wawrzyk i Marcin Ociepa.

W sobotę dyskutowano również na temat przyszłych pokoleń i edukacji. O tym mówili Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka, i prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji.

 W sobotni wieczór do kwestii relacji polsko-rosyjskich odniósł się Antoni Macierewicz.

Do historii zjazdów przejdzie również spotkanie z ambasador Węgier Orsolyą Zsuzsanną Kovacsą.

Niedziela minęła pod znakiem dyskusji na tematy klubowe. Gościem specjalnym był Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. GP

 

WSZYSTKIE RELACJE DOSTĘPNE POD LINKIEM: http://www.klubygp.pl/kategoria/zjazdy/xvii-zjazd-klubow-gp-spala-2022/

***************

|| FOTOGALERIA:

(kliknij w zdjęcie lub linka poniżej, aby obejrzeć fotorelację)

https://drive.google.com/drive/folders/1JKg-wbq9q_FkRAM3NSAXVDLdJpwI9aYq?usp=sharing

2022 Zjazd Spala I Fotorelacja

 

|| RELACJE WIDEO: https://vod.gazetapolska.pl/ oraz https://tvrepublika.pl/

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress