Tekst alternatywny

Gala Nagród Człowieka Roku 2016 – fotorelacja (wideo)

Gala Nagród Człowieka Roku 2016 – fotorelacja

30 stycznia  na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się Gala Człowieka Roku 2016.

Podczas gali Strefy Wolnego Słowa nagrodzono laureatów  nagród Człowieka Roku „Gazety Polskiej”, Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej”, oraz nagrody im. św. Grzegorza Wielkiego. Zostali nimi odpowiednio wicepremier Mateusz Morawiecki, premier Beata Szydło i prof. Sławomir Cenckiewicz.

To, że dziś rodzina jest dla nas najważniejsza, to nie są tylko słowa, ale też fakty. Wierzę, że Polska ma dobrą przyszłość, że jest państwem, którego nam zazdroszczą – mówiła szefowa polskiego rządu.

Tomasz Sakiewicz stwierdził, że Mateusz Morawiecki – mianowany Człowiekiem Roku 2016 „Gazety Polskiej” wniósł do naszego życia publicznego, do naszej myśli publicznej wizję państwa, kraju, gospodarki. – Dobry gospodarz dba o swoje gospodarstwo, o swoich domowników i tak uczynił wiceminister – mówił redaktor naczelny „GP”. Stwierdził, że gospodarce ta dbałość nie zaszkodziła, a pomogła.

Tygodnik „Gazeta Polska” postanowił uhonorować nagrodą im. św. Grzegorza Wielkiego prof. Sławomira Cenckiewicza. Jak mówiła Katarzyna Gójska-Hejke, „dzięki naszemu laureatowi możemy się bronić przed „długim ramieniem Moskwy”.

Coroczna nagroda Człowieka Roku to wyróżnienie wyjątkowe, przyznawane osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski, a także Strefy Wolnego Słowa, mówił prezes klubów Ryszard Kapuściński. Jest uhonorowaniem wiedzy, odwagi, poświęcenia i ciężkiej pracy w służbie Rzeczypospolitej. To nagroda od członków ponad 400 Klubów „GP”, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa.

W tym roku po raz pierwszy zaszczytna nagroda Klubów „Gazety Polskiej” przypadła kobiecie – Beacie Szydło.

http://niezalezna.pl/93120-specjalnie-dla-czytelnikow-niezaleznapl-film-z-gali-strefy-wolnego-slowa-wideo

 Foto.: Andrzej Trzuszczak/Klub GP Piotrków Tryb.
Daniel Sokół/Klub „GP” Młodych Kraków
Klub „GP” Konin

wideo: Cyntia Harasim