Tekst alternatywny

GARWOLIN | Spotkanie z Wiktorem Świetlikiem, autorem książki „Polska Stasiaka” oraz z Barbarą Stasiak


14 października 2022, g. 18 w Auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie odbyło się niezwykle ciepłe, wzruszające i mądre spotkanie autorskie z Wiktorem Świetlikiem i jego książką Polska Stasiaka.

Władysław Stasiak – szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, szef BBN, MSWiA, wiceprezydent Warszawy, a dla mieszkańców Garwolina także mąż Barbary z domu Malinowskiej, garwolinianki. Jedna z 96 tragicznych ofiar katastrofy smoleńskiej. Na jego trumnie położono „maciejówkę”, czapkę, którą otrzymał od uczniów i dyrekcji podczas obchodów 90-lecia LO im. Marszałka Piłsudskiego, szkoły Jego ukochanej żony Basi.

Niezwykłą biografię Stasiaka – pełniącego najwyższe funkcje państwowe, typowanego na kandydata na prezydenta Warszawy, człowieka czynu i wielu sukcesów – przerwaną tragicznie w wieku 44 lat opisał w książce Polska Stasiaka Wiktor Świetlik. Dziennikarz prasowy i telewizyjny. Związany kolejno z tytułami „Nowe Państwo”, „Fakt”, „Polska The Times”, „W Sieci”, programem „W tyle wizji”. Współtwórca think-tanku Instytut Staszica, zajmującego  się bezpieczeństwem.

W spotkaniu uczestniczyła żona śp. Władysława Stasiaka, Barbara. Podczas spotkania zachęcali uczestników do lektury książki, ale przede wszystkim do refleksji nad propaństwowym, bezinteresownym myśleniem bohatera książki o Polsce.

 KLUB GAZETY POLSKIEJ W GARWOLINIE