Tekst alternatywny

GARWOLIN | ZAPROSZENIE na spotkanie z Marcinem Wolskim 25.11


Marcin Wolski w najbliższy piątek, 25 listopada o g. 18 odwiedzi Garwolin.

Spotkanie na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej w Garwolinie odbędzie się w Kawiarence „Na Górce” w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, przy ulicy Nadwodnej 1. Marcin Wolski to dziennikarz, pisarz, satyryk, reżyser i wykonawca kabaretowy, felietonista.
Znany jako twórca audycji „60 minut na godzinę” nadawanej w Programie 3, ZSYP w Programie 1. Był dyrektorem Programu 1 i Programu 2 Polskiego Radia, a także Programu 2 TVP. W roku 2018 dyrektor Agencji Kreacji Rozrywki TVP, następnie doradca zarządu TVP.
Większość napisanych przez Wolskiego tekstów zrealizowano w postaci skeczy i cyklicznych słuchowisk radiowych. Najbardziej znane to  Laboratorium nr 8, Świnka oraz atriarchat, podobno inspiracja dla scenariusza Seksmisji. W latach 1991–1993 był współautorem popularnego programu Polskie ZOO, później także szopek noworocznych, przedstawiających w krzywym zwierciadle polską scenę polityczną.
Obecnie jest stałym felietonistą w „Gazecie Polskiej” i „Tygodniku Solidarność”. Pisał felietony do „Wprost”. Publikuje także w tygodniku „Do Rzeczy” Znany jako szef redakcji oraz jednym z prowadzących programu satyrycznego W tyle wizji, emitowanego na kanale TVP Info. Marcin Wolski jest także podróżnikiem. Zwiedził ponad 100 krajów świata. W roku 2020 ukazała się jego książka pt. W 80 podroży dookoła świata, w której opisuje swoje podróże i wrażenia ze spotkań z innymi kulturami.

Klub Gazety Polskiej Garwolin

Garwolin_2022.11.25 Wolski