Tekst alternatywny

GLIWICE | Pielgrzymka


11 lipca 2021, kol. Teresa Plewa z Gliwickiego Klubu Gazety Polskiej uczestniczyła w Pielgrzymce Rodzin Radia Maryja: ,, Ewangelia radosną obietnicą”. Po powrocie podzieliła się swoimi wrażeniami.

Atmosfera była bardzo radosna. Tłumy uczestników przybywały od rana na błonia, a niektórzy z nich modlili się już na czuwaniu nocnym na Jasnej Górze. (…)

Eucharystię celebrował i homilię wygłosił ks. abp. Wacław Depo . W swoich refleksjach zaznaczył, że Polska, jako ziemia szczególnego świadectwa wiary wobec przyszłych pokoleń, została wystawiona na mocne ataki wielu ośrodków zagranicznych i krajowych, które osłabiły naszą wrażliwość i zdolność rozpoznawania prawdy o Bogu, ludzkiej naturze i świecie. Została rozerwana więź łącząca prawdę z moralnością. Arcybiskup przytoczył słowa Benedykta XVI: ,, Gdy wyklucza się religię ze sfery publicznej, wówczas polityka przyjmuje  postać ucisku i agresji.” (…)

Z bólem i niepokojem przyjmujemy rezolucję Parlamentu Europejskiego z 24 czerwca 2021r, kwalifikującą zabójstwo dzieci nienarodzonych jako prawo człowieka, a jednocześnie odmawiającą lekarzom prawa sprzeciwu.

My nie jesteśmy stąd, bo nasza genealogia jest z Boga. Wyszliśmy od Boga i do Boga idziemy! Na zakończenie  Arcybiskup dodał: nikt z nas tutaj, w Kościele Chrystusa i Jego Matki nie jest zbędny! Każdy z nas ma swoje miejsce!

Klub Gazety Polskiej Gliwice

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress