Tekst alternatywny

GLIWICE | Spotkanie online Gliwickiego Klubu GP

9.12.2020. Gliwicki Klub Gazety Polskiej na spotkaniu online oprócz spraw organizacyjnych poruszył dwa tematy. Pierwszy dotyczył aktualnej sytuacji walki z pandemią Covid-19 i towarzyszącej dezinformacji, lekceważeniu i rozpowszechnianiu pseudonaukowych bredni. Omówiła go radna Maria Ożga, nasza klubowiczka. Z podobieństwa części objawów z grypą nie można wyciągać wniosków, że to taki sam wirus. Od odkrycia pierwszych wirusów roślinnych (choroby mozaikowej tytoniu) minęło już sto lat. Znamy kilkadziesiąt odmiennych morfologicznie rodzin wirusów powodujących różnorodne schorzenia od specyficznych chorób wieku dziecięcego ( odra, świnka, różyczka, ospa wietrzna, porażenie dziecięce), lub niezależnych od wieku, np. wścieklizna, grypa, wirusowe zapalenia wątroby, mózgu, płuc, AIDS, Ebola, wirusów raka np. szyjki macicy do SARS-CoV -2 . Maria Ożga podaje przykłady, jak wokół nas umierają znani nam ludzie, w tym lekceważących wirusa, a w firmach pogrzebowych tworzą się kolejki. Nadzieja w szczepieniach, ale nadal dezynfekcja, dystans, maseczka będzie przez szereg miesięcy obowiązywać.

Drugi temat to promocja miesięcznika „Nowe Państwo”. Ostatni numer poświęcony obronie dobrego imienia i świętości Jana Pawła II, na którego nastąpił „Szturm neobolszewików”, jak piszą w Jego obronie redaktorzy: Katarzyna Gójska, Dawid Wildstein, Grzegorz Górny, Ryszard Czarnecki i Grzegorz Polak. Oprócz tematu numeru inne ciekawe i mądre artykuły o historii, ideach, kulturze i świecie.

Omówiono też informację, że Papież Franciszek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, ogłosił w Kościele: Rok św. Józefa,( 8.12.2020- 8.12.2021,) w związku ze 150 rocznicę ustanowienia św. Józefa patronem Kościoła ( Papież bł. Pius IX dekretem z 8 grudnia 1870 r)

J.Ś.

Klub Gazety Polskiej Gliwice

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress