Tekst alternatywny

Głowno: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 4 marca oraz pokaz filmowy i prelekcja nt. Żołnierzy Wyklętych, 3 marca

Głowno-Stryków – pokaz filmowy oraz prelekcja nt. Żołnierzy Wyklętych, 3 marca, g. 16, Dom Kultury w Strykowie, ul. Pl. Łukasińskiego 4.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu ,,Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Głownie, które odbędzie się 4 marca 2018r., o godz. 12.30. Organizatorem lokalnym biegu jest Fundacja imienia Stanisława Pomian-Srzednickiego. W realizacji niniejszego projektu, partnerem Fundacji jest Klub Gazety Polskiej Głowno-Stryków, a także miasto Głowno.

 Bieg jest oddaniem hołdu Żołnierzom Niezłomnym oraz zachętą do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia poprzez propagowanie idei biegania.

Bieg odbędzie się na dystansie 1963 m nawiązującym do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest wpisany w wydarzenie ogólnopolskie organizowane poprzez partnerów lokalnych Fundacji Wolność i Demokracja .

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Głowna i okolic do wzięcia udziału w biegu, szczególne zaproszenie kierujemy do uczniów wszystkich szkół.

 Ilość miejsc w biegu jest ograniczona do 90 – 150 osób.

Uczestnictwo w biegu jest dobrowolne i bezpłatne,

Zapisy na adres e-mail: biegglowno@wp.pl do 3.03.2018r. decyduje data zgłoszenia.

 Osoby , które dokonają zgłoszenia zostaną poproszone o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego oraz stosownych oświadczeń przesłanych przez organizatora biegu.

Start i meta biegu będzie zlokalizowana w Głownie na Pl. Wolności.

Wszelkie informacje dot. Biegu w tym regulaminy będą przedstawione pod adresem : https://web.facebook.com/events/187355555186327/

 Biegowi będzie towarzyszyła również wystawa Żołnierze Wykleci plakacisty Wojciecha Korkucia, jak też namiot edukacyjny IPN-u, pokaz ratownictwa medycznego realizowany przez HOPR i inne.

W trakcie biegu będą zbierane podpisy pod poparciem dla budowy pomnika Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”

 Uczestnicy biegu ( 90 osób) otrzymają tzw. pakiet startowy, który zawiera m.in. koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Wyklętego i pamiątkowy medal, a dla zwycięzców zostały przygotowane liczne ciekawe nagrody. Oprócz zwycięzców w kategorii kobiet i mężczyzn przewidziano nagrody również dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu, a także dla najlepszych z uczniów .

Organizator przewidział dla uczestników również ciepłą herbatę i pączka.

W zabezpieczenie biegu włączyła się OSP w Głownie oraz ZHR za co serdecznie dziękujemy.

Organizator będzie prowadził tzw. listę rezerwową. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają w biurze organizatora w dniu startu zgodnie z harmonogramem numery startowe oraz zostaną zweryfikowani przed startem biegu.

Harmonogram

10.30 – 12.15 –  weryfikacja zgłoszonych uczestników, wydawanie numerów

                           startowych i prowadzenie spraw organizacyjnych dot. biegu

12.15 –               oficjalne otwarcie imprezy.

12.30 – 13.30 –  start i zakończenie biegu.

13.45 – 14.15 –  wręczenie nagród

14.15 –                oficjalne zakończenie imprezy

Z poważaniem

Ireneusz Skurzyński

tel. kontaktowy:  694 312 873

Glowno projekcja 3 marca 2018 Glowno Bieg 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress