Tekst alternatywny

Gostynin: Koncert Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka

,,Na naszych oczach pamięć o Żołnierzach Wyklętych systematycznie zdobywa coraz większe uznanie w oczach społeczeństwa. Wielu Polakom nieobce są już nazwiska Pileckiego, Szendzielarza czy Franczaka …” – napisał Kajetan Rajski we wstępie do swojej książki pod tytułem ,,Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”.
Tak też było 3 grudnia 2016 roku, kiedy to na elewacji budynku Komendy Powiatowej Policji udało się nam odsłonić tablicę poświęconą pamięci ppor. Henryka Jóźwiaka ps. ,,Groźny” i wszystkich Żołnierzy Wyklętych Północnego Mazowsza.
Tak też było 3 grudnia 2017 roku, kiedy to w chłodny, prawie zimowy już wieczór, zebraliśmy się w Sali Kolumnowej Zamku Gostynińskiego, aby w pierwszą rocznicę tego wydarzenia w skupieniu wysłuchać koncertu Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka jakże wymownie zatytułowanego ,,Żołnierze Niezłomni Podziemna Armia Powraca”.
Koncert odbył się w ramach cyklicznego wydarzenia ,,Przystanek historia” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie.
Współorganizatorami wydarzenia był Klub Gazety Polskiej z przewodniczącą Anną Orzeszek – Borkowską, Prawo i Sprawiedliwość Gostynin, jak również Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski.
Tego dnia nie zabrakło wśród zebranych nie tylko kombatantów, członków Stowarzyszenia Pro Patria z Dobrzykowa, ale również Senatora RP Marka Martynowskiego, który jest inicjatorem wielu wydarzeń mających na celu uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Koncert odbył się w otoczeniu wyjątkowej wystawy przedstawiającej sylwetki Żołnierzy Wyklętych: Inki, Uskoka ….i innych …, o których zapomnieć nie możemy …

Klub Gazety Polskiej Gostynin

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress