Tekst alternatywny

Historyczny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”

Historyczny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”

Najważniejszym wydarzeniem XI Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim było sobotnie wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Dziękując za gorące przyjęcie powiedział: „To dla mnie szczególne zaproszenie, które odpowiada potrzebie serca. Rzeczywiście byłem tu rok temu i rozmawialiśmy o perspektywie zwycięstwa. Dzisiaj mamy czasy dobre po zwycięstwie” (…) – Musimy być otwarci i gotowi do przekonywania innych. Jeżeli stracimy gotowość i się zamkniemy oraz uznamy, że jesteśmy elitą, bo jesteśmy elitą, Państwo są elitą, i dojdziemy do wniosku że z innymi nie warto rozmawiać to możemy mieć kłopoty”.

Wcześniej pani minister Zofia Romaszewska odczytała  list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do członków Klubów „Gazety Polskiej”.

Prezydent
Rzeczypospolitej Polskiej
Warszawa, 4 czerwca 2016 roku

                                                                                  Organizatorzy i Uczestnicy

                                                                                 XI Zjazdu Klubów „Gazety Polskie”

                                                                                  w Piotrkowie Trybunalskim

Szanowny Panie Prezesie!

Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na XI Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”. Z tej okazji chciałbym złożyć wyrazy uznania i najlepsze życzenia działaczom, współpracownikom i sympatykom Państwa ruchu.

Czwarty czerwca – obchodzony od niedawna jako Dzień Wolności i Praw Obywatelskich –  przypomina o jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej polskiej drodze do niepodległości, jakim były pierwsze po II wojnie światowej częściowo demokratyczne wybory parlamentarne z 1989 roku. Bezapelacyjnie zwycięstwo kandydatów Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” stało się sygnałem woli narodu, który niemal jednomyślnie zagłosował za odrzuceniem systemu komunistycznego i skreślił listę krajową złożoną z nominatów reżimu. Polacy opowiedzieli się wówczas za wolnością i własnym suwerennym państwem. Dali jasno do zrozumienia, że chcą odbudować silną, sprawiedliwą i praworządną Rzeczpospolitą.  Osiągnięcie tych celów wymagało jeszcze długotrwałej pracy. Nowy ustrój kształtował się stopniowo, powoli też odzyskiwaliśmy swobody obywatelskie i poczucie, że to my, Polacy, jesteśmy gospodarzami we własnym kraju. Nie brakowało przy tym kryzysów i zagrożeń, których symbolem pozostaje inny 4 czerwca – roku 1992: obalenie rządu premiera Jana Olszewskiego. Z dzisiejszej perspektywy widzimy jednak, jak głęboko i nieodwracalnie zmieniła się nasza Ojczyzna w ciągu minionych dwudziestu siedmiu lat. Zasługa w tym wielu wybitnych osobistości życia publicznego, ale przede wszystkim – samych Polaków, którzy po półwieczu zniewolenia potrafili odbudować społeczeństwo obywatelskie i na powrót stać się w pełnym znaczeniu tego pojęcia narodem politycznym.

Uważam, że w tym dziele Kluby „Gazety Polskiej” odegrały wielką rolę. Państwa zaangażowanie w życie publiczne, troska o prawidłowe funkcjonowanie władz wszystkich rodzajów i szczebli, stałe patrzenie rządzącym na ręce – wszystko to przyczynia się do budowania Polski bardziej przejrzystej i uczciwej. W demokracji nie ma większej porażki niż brak aktywności obywateli, gdy przestają oni zabiegać o swoje prawa i dobro wspólne. Dzięki Państwa działaniom można powiedzieć, że pod tym względem III Rzeczypospolita odniosła duży sukces. I za to pragnę dzisiaj Państwu podziękować.

Jestem przekonany, że obecny Zjazd przyniesie wiele ciekawych i inspirujących spotkań i rozmów. Chciałbym życzyć Państwu, aby Kluby „Gazety Polskiej” nie ustawały w swoich staraniach. Polska tego potrzebuje. Potrzebują tego zawsze też rządzący, niezależnie z jakiej opcji politycznej się wywodzą, bo każda władza pozbawiona kontroli społecznej łatwo może ulec złym tendencjom. Niechaj więc nadal dobrze Państwo służą Ojczyźnie.

Z wyrazami szacunku

Andrzej Duda

Również pani Premier Beata Szydło wysłała list do uczestników zjazdu w którym napisała.

***************

PREZES RADY MINISTRÓW

                                                                                                          Sulejów, dnia 3 czerwca 2016

Szanowny Panie Prezesie

Szanowni Państwo

serdecznie dziękuję za zaproszenie na XI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Żałuję, że nie dane mi będzie uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Proszę o przyjęcie wyrazów mojego szacunku i uznania za Państwa dotychczasową działalność i owoce Waszej codziennej pracy.

Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” to święto patriotów zjednoczonych wokół wspólnych idei i wartości. Dbałość o interes narodowy, suwerenność państwa i krzewienie patriotyzmu to dla Państwa nie puste hasła, ale drogowskazy kierujące Waszym zaangażowaniem w sprawy Polski.

Na najwyższy szacunek zasługują Ci, którzy poświęcają swój czas i energię na działalność w Klubach „Gazety Polskiej”. Dajcie Państwo świadectwo miłości do Ojczyzny i jesteście wzorem społecznej aktywności. I choć wiele razy spotkaliście się z niezrozumieniem i niechęcią, pełni odpowiedzialności za Polskę, z oddaniem i wiarą, realizujecie swą misję.

Mój rząd złożył deklarację przeprowadzenia w Polsce dobrej zmiany. Wywiązujemy się z tej obietnicy. Pracujemy wytrwale, by jak największa liczba Polaków mogła korzystać z owoców rozwoju. Cieszy mnie niezmiernie, że w naszym codziennym trudzie mamy w Was oparcie. Dziękuję za to z całego serca.

Wszystkim członkom Klubów „Gazety Polskiej” i tym, którzy na co dzień wspierają ich funkcjonowanie życzę nieustającej energii w działaniu i wiary w to, że wspólnymi siłami można wiele osiągnąć. Zebranym na uroczystości przesyłam serdeczne pozdrowienia.

                                                                       Łączę wyrazy szacunku

                                                                       Beata Szydło

Pan Ryszard Kapuściński, Prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Uczestnicy XI Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”

*****

W piątkowy wieczór odbyło się spotkanie, które dotyczyło patriotyzmu gospodarczego. W spotkaniu które poprowadził zastępca przewodniczącego Komisji Gospodarki w Sejmie RP, Maks Kraczkowski – wzięli udział między innymi: Krzysztof Krystowski, wiceprezes Finmeccanica Helicopter Division (PZL Świdnik), Jarosław Kołodziejczyk, członek zarządu PKP SA, Artur Olech, prezes spółek tworzących Ubezpieczenia Pocztowe, Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, Michał Mierzejewski, dyrektor Philip Morris Polska SA. Na koniec zabrał głos wicepremier Mateusz Morawiecki, szef Ministerstwa Rozwoju, który przedstawił główne założenia gospodarcze rządu pani premier Beaty Szydło.

Ważnym wydarzeniem było również wystąpienie Wojewody Małopolskiego, Józefa Pilcha, oraz pełnomocnika Rady Miasta Krakowa ds. Światowych Dni Młodzieży, Bolesława Kosiora, którzy przedstawili stan przygotowań do tego ważnego wydarzenia, które odbędzie się pod koniec lipca w Krakowie.

W niedzielę z uczestnikami zjazdu spotkał się szef Ministerstwa Obrony Narodowej pan minister Antoni Macierewicz, który przedstawił kwestie dotyczące bezpieczeństwa Polski.

Odbyły się dwa wspaniałe koncerty Lecha Makowieckiego i Bożeny Makowieckiej, oraz barda Pawła Piekarczyka. Wystąpił również kabaret „Pętla ósemki”

Wielkie podziękowania dla wszystkich za ogrom pracy podczas organizacji zjazdu. Dziękuję: Beacie Dróżdż, Waldkowi Dróżdż, Ani Wójcik, Ewie Wójcik, Januszowi Pełce, Jolancie Piera, Dorocie Cieślak, Uli i Andrzejowi Trzuszczakom, Dorocie Sankiewicz, Jerzemu Sankiewiczowi, Bartkowi Kurowskiemu, Krystynie Kostce, Markowi Sankiewiczowi, Magdalenie Gryncewicz, Karolowi Holleyowi, Arkowi Szykule, Edycie Alma, Marii Wnukiewicz, Jarosławowi Malinowskiemu i Tomaszowi Kowalczykowi.

Dziękuję ks. kanonikowi Remigiuszowi Wysockiemu za odprawienie patriotycznej mszy św. kończącej XI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Piotrków Trybunalski 2016.

„Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XI Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” – w szczególności dziękujemy wspierających nas partnerom: Grupie Azoty S.A., PKN Orlen S.A., PKP S.A., PKP CARGO S.A. oraz Jeronimo Martins Polska – właścicielowi sieci sklepów Biedronka.

Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinsk

FOTORELACJA – XI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Piotrków Trybunalski 2016 r

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XI Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” – 3-5 czerwca 2016 r.

http://www.klubygp.pl/fotogaleria-xi-zjazd-klubow-gazety-polskiej-piotrkow-trybunalski-2016-r/

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress