Tekst alternatywny

Jasna deklaracja – Węgry wspierają sankcje wobec Rosji. „Nigdy nie wypowiedzieliśmy się przeciwko”

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szíjjártó dementuje spekulacje o blokowaniu sankcji na Rosję, w tym także na system SWIFT. O solidarności Węgier zapewnia również premier Mateusz Morawiecki.

Szef węgierskiego MSZ stwierdził, że z „żalem i szokiem” obserwuje produkcję kłamstw przeciwko Węgrom w sprawie blokowania sankcji na Rosję, w tym dotyczące systemu SWIFT.

„Powiedzmy sobie jasno: TO NIE JEST PRAWDA! Nigdy nie wypowiedzieliśmy się przeciwko ani jednej propozycji sankcji, niczego nie blokowaliśmy” – napisał na Facebooku Peter Szíjjártó.

O poparciu przez Węgry sankcji na Rosję zapewniał również polski premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z węgierskim odpowiednikiem Wiktorem Orbanem.

„Rozmawiałem dzisiaj ponownie z premierem Węgier V. Orbanem. I po raz kolejny zapewnił mnie o poparciu dla daleko idących sankcji skierowanych wobec Rosji. W tym także o zablokowaniu systemu SWIFT” – napisał na Twitterze Morawiecki.

Wpis polskiego szefa rządu, jako broń w walce z fake newsami, udostępniła ambasador Węgier w Polsce Orsolya Kovács.

Mateusz Święcicki | Niezalezna.PL
Foto: Waldemar Dróżdż
źródło: www.niezalezna.pl
https://niezalezna.pl/431718-jasna-deklaracja-wegry-wspieraja-sankcje-wobec-rosji-nigdy-nie-wypowiedzielismy-sie-przeciwko