Tekst alternatywny

JEDŹCIE Z NAMI! Wielki Wyjazd na Węgry – wstępne informacje dotyczące wyjazdu

JEDŹCIE Z NAMI!

Wielki Wyjazd na Węgry – wstępne informacje dotyczące wyjazdu:

Wyjazd z Warszawy z Dworca Wschodniego, 14 marca, godz.12.00. Jedziemy przez:  Kielce, godz. 17.00, Kraków, godz. 19.00, Bielsko Białą, godz. 22.20 i Żywiec, godz. 23.00 (w tych miastach pociąg się zatrzyma). Do Budapesztu przyjedziemy o godz. 6.00. Wyjazd z Budapesztu 16 marca – Dworzec Budapest Nyugati, godz. 19.45

Po przyjeździe do Budapesztu specjalnym autobusami zostaniemy przewiezieni do hoteli; po zakwaterowaniu nastąpi przejazd na uroczystości państwowe. Oficjalne uroczystości państwowe przed Muzeum Narodowym z udziałem Viktora Orbána zaczną się o godz. 10.00. Po uroczystościach nastąpi uroczysty przemarsz na Wzgórze Zamkowe, gdzie kontynuowane będą oficjalne uroczystości (występy artystyczne, obiad dla Polaków). Później złożymy wieńce pod pomnikiem gen. Józefa Bema, przemówienia wygłoszą przedstawiciele CET i „Gazety Polskiej”. Około godziny 17-18 czas wolny. Drugi dzień pobytu w Budapeszcie rozpoczniemy wspólną mszą świętą, po mszy złożymy wieńce pod Pomnikiem Katyńskim, później gospodarze zapraszają nas na koncerty i wieczory literackie.

Koszty wyjazdu to: miejsca siedzące 330 zł, kuszetki 410 zł. Prosimy o wpłaty na specjalne konto które w ramach  Fundacji Klubów Gazety Polskiej utworzyliśmy na tę okazję: ALIOR BANK 96 2490 0005 0000 4600 2802 2968. Proszę na przelewie dokładnie napisać swoje imię, nazwisko, adres i datę urodzenia (informacje potrzebne do ubezpieczenia i do wystawienia faktury), oraz dodatkowo: WIELKI WYJAZD NA WĘGRY. Adresy hoteli w których się zatrzymamy podamy w terminie późniejszym. Codziennie nowe informacje na stronie: www.wielkiwyjazdnawegry.pl. Kontakt telefoniczny tylko w sprawach WWnW: 506 938 677. Pytania i oferty pomocy: solidarnosczwegrami@gazetapolska.pl 

Zapraszamy wszystkich Polaków, wszystkie organizacje patriotyczne, do przyłączenia się do nas. Proszę powiadomić swoich znajomych i przyjaciół. JEDŹCIE Z NAMI!

Krakowski Klub „GP” gościł historyka literatury i publicystę prof. dr. hab. Andrzeja Waśko. Spotkanie poświęcone było kondycji współczesnej inteligencji. Relacja wideo-Stefana Budziaszka na www.klubygazetypolskiej.pl

Przy wypełnionej sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie odbyło się spotkanie z ks. dr Dariuszem Oko który wygłosił wykład „Gender – od tolerancji do totalitaryzmu”. Na spotkaniu obecni byli także posłowie RP – Izabela Kloc i Stanisław Pięta.

W Poznaniu i Radomiu zorganizowano spotkania z autorami książki pt.: „Resortowe dzieci. – Media” – red. Dorotą Kanią i red. Jerzym Targalskim.

Klub „GP” w Piotrkowie Trybunalskim zaprosił na spotkanie Leszka Żebrowskiego. Gość wygłosił wykład nt. „Walska o wolność Polski: od Powstania Styczniowego (1863-1865) do Powstania Antykomunistycznego. Po wykładzie wszyscy uczestniczyli we Mszy św. w intencji Powstańców Styczniowych.

Kluby „GP” Nowej Hucie i w Łochowie  zorganizowały akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w obronie Lasów Państwowych i wykupywaniu ziemi przez obcokrajowców.

Klub „GP” w Kętach od grudnia prowadzi akcję zbiórki książek dla Polaków na Kresach, patronat honorowy objął poseł Krzysztof Szczerski.

Klub „Gazety Polskiej” w London (Kanada) zorganizował projekcję filmu „Polacy” w reż. Marii Dłużewskiej.

Na zaproszenie Klubu „GP” do Nowego Tomyśla przybył red. Krzysztof Wyszkowski.

W Chojnicach odbyło się kolejne spotkanie z autorem „Czasu próby” Krystianem Frelichowskim, w spotkaniu uczestniczył lider Solidarnych2010 regionu bydgoskiego Maciej Różycki.

W Andrychowie II odbyło się spotkanie z red. Stanisławem Michalkiewiczem, nt. „Rozmowy o nienawiści wobec Polaków – Antypolonizm”.

Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego PiS, był gościem na spotkaniu opłatkowo-noworocznym, które odbyło się  w Mielcu.

W Trzebnicy odbyło się spotkanie opłatkowo – noworoczne członków i sympatyków Klubu „GP”. Spotkanie  uświetnili posłowie PiS Dawid Jackiewicz i Jacek Świat, dr Sławomir Węgrzynowicz oraz proboszczowie trzebnickich parafii. Przybyli również przedstawiciele z powiatów ościennych, w tym  Andrzej Sroga, przewodniczący Klubu „GP”  w Wołowie.

W  Andrychowie na uroczystym opłatku spotkali się członkowie i sympatycy klubu, a wśród gości byli m. in.: Ks. Dziekan Stanisław Czernik, Marian Banaś, były wiceminister w latach 2005 – 2007, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – Rafał Stuglik  i koledzy  z zaprzyjaźnionych Klubów GP z Bielska Białej oraz Kęt.

W Klubie „GP” Kraków-Nowa Huta odbyło się wspólne kolędowanie. Ta wspólna integracja jest zasługą Siostry Marty z zakonu Sióstr Dębickich Służebniczek.

Członkowie Klubu „GP”  w Koszalinie uczcili 151 rocznicę Powstania Styczniowego uroczystym spotkaniem  pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych, w trakcie meczów reprezentacji Polski w duńskim Aarhus, polskiej reprezentacji kibicowali członkowie Klubu „GP” z Aarhus, którzy dumnie wywieszali baner Klubu „GP”.

Wodzisław Śl. – reaktywacja Klubu „GP”,  przewodniczącym został Mirosław Bałdyga, tel. 512 119 962, email: kgp_wodzislawsl@os.pl

 

                                                                                                                  Ryszard Kapuściński

Ryszard_Kapuscinski_small