Tekst alternatywny

Katolik wobec współczesności. Jak obecnie patrzeć na nauki Prymasa Tysiąclecia? (WIDEO)


Jutro jutro w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Ks. prał. Bogdan Bartołd w rozmowie z portalem Niezalezna.pl przypomniał z tej okazji nauczania Prymasa Tysiąclecia. – To człowiek, który był dla nas oparciem. Dlatego powtarzam – jest on patronem każdego Polaka – zaznaczył duchowny.

s. prałat Bogdan Bartołd był orędownikiem Beatyfikacji i Kanonizacji Księdza Prymasa. W homiliach głoszonych podczas Mszy Smoleńskich wielokrotnie przypominał wiernym jego nauczanie.

Z duchownym rozmawiała reporterka Niezalezna.pl Cyntia Harasim. – Modliliśmy się tyle lat. Od tylu lat każdego 28 dnia miesiąca spotykaliśmy się w Archikatedrze Warszawskiej po to, by prosić dobrego, miłosiernego Boga, aby dał nam taki dar w tej osobie prymasa Wyszyńskiego, jego beatyfikacji. – powiedział.

– Rzeczywiście jest to osoba mi bardzo bliska, mimo że miałem tak krótko kontakt z prymasem Wyszyński, podkreślam to zawsze, że czuję się zobowiązany, jako ten, który powinien o prymasie mówić, głosić. Ze świadectwem jest z pewnością trudniej, ale też Pan Bóg pozwoli, aby świadczyć o jego miłości 

– podkreślił. 

Przypominamy pierwszą część wywiadu z księdzem prałatem, która została opublikowana w sierpniu. 

Dzisiaj natomiast opublikowana została druga część rozmowy z duchownym, w którym mówi on, jak powinni zachowywać Katolicy, chrześcijanie wobec wyzwań teraźniejszości takich jak ataki na Kościół, covid, egoizmy czy agresja na kanwie tego co się działo za czasów komunizmu i w świetle działań i Bożej Posługi Prymasa Tysiąclecia.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress