Tekst alternatywny

Klub GP Katowice Koszutka – podsumowanie tygodnia (30 XI 2014 r.)

W naszym klubie praktycznie cały zeszły tydzień upłynął na rozliczaniu (we współpracy z Prawem i Sprawiedliwością) nieprawidłowości w trakcie wyborów samorządowych 2014. Wraz z Klubem GP Ruda Śląska i Klubem z Knurowa wstępnie zaplanowaliśmy także spotkanie autorskie z redaktorem Gazety Polskiej Tomaszem Sakiewiczem (przewidywany termin to między 8., a 11. grudnia), natomiast delegacja naszego klubu udała się w sobotę do Czechowic-Dziedzic na uroczystości poświęcone dowódcy oddziału NZS Henrykowi Flame ps. Bartek.

Tak było…

1. Udało się nam porozumieć z Klubem GP Ruda Śląska w sprawie terminu zaproszenia redaktora Tomasza Sakiewicza. Przewidywany termin to, jak już pisałam, pomiędzy 8. i 11. grudnia, kiedy będzie dostępna stosowna sala. Pozostaje nam tylko potwierdzić termin w Klubie GP z Knurowa, który będzie trzecim ze współorganizatorów, jednakże już teraz wszystkich serdecznie zapraszam. Więcej informacji już wkrótce.

2. W sobotę, 29.11.2014 roku, delegacja Klubu GP Katowice Koszutka, wzięła udział w uroczystościach upamiętnienia dowódcy oddziału NZS Henryka Flame ps. Bartek w Czechowicach-Dziedzicach. Po mszy świętej udaliśmy się na cmentarz, by na grobie kapitana Narodowych Sił Zbrojnych zapalić znicze i złożyć kwiaty. Zdjęcia z uroczystości są dostępne na naszej klubowej grupie na facebooku: https://www.facebook.com/groups/klubGPkoszutka/?fref=ts

3. We współpracy z Prawem i Sprawiedliwością zajęliśmy się licznymi nieprawidłowościami w trakcie wyborów samorządowych 2014 w tym także tymi, których dopuściła się Wojewódzka Komisja Wyborcza w Katowicach. W tej kwestii posiadamy liczne dowody, które staną się podstawą składanych do Sądu Okręgowego w Katowicach protestów wyborczych, jednakże z racji konieczności zachowania pewnych faktów w tajemnicy aż do momentu upływu terminu składania protestów, dla dobra sprawy i w porozumieniu z PIS zdecydowałam się przesunąć publikację raportu „Wybory samorządowe 2014- uchybienia” na przyszły tydzień. Wszystkich zainteresowanych bardzo przepraszam i obiecuję, że Klub Katowice Koszutka dotrzyma danego słowa.

4. Szef naszego klubu uczestniczył w spotkaniu autorskim organizowanym przez Stowarzyszenie Koliber, a dotyczącym najnowszej książki Piotra Zychowicza pt. „Opcja Niemiecka”.

A tak (prawdopodobnie) będzie:

1. 1 grudnia w poniedziałek weźmiemy udział w pierwszym spotkaniu tworzącej się koalicji „Nasz Polski Śląsk”, w skład której mamy zamiar wejść. Jej założeniem jest koordynacja działań organizacji i stowarzyszeń sprzeciwiających się agresywnej, separatystycznej polityce Ruchu Autonomii Śląska oraz wymiana posiadanych przez nie doświadczeń. Zjazd odbędzie się we Wrocławiu.

2. Również w poniedziałek będziemy mieć swój udział w jednym ze składanych protestów wyborczych. Nasz wniosek: „stwierdzenie nieważności wyborów i wydanie postanowienia o przeprowadzeniu wyborów ponownych”.

3. Natomiast w środę (3.11.2014) odbędzie się kolejne z cyklicznych spotkań naszego klubu. Godzina i miejsce bez zmian. Wszystkich członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

Klub Gazety Polskiej Katowice Koszutka

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress