Tekst alternatywny

Koszalin: Uroczystości 15 sierpnia

W uroczystości Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 100-lecia Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego, wpisują się także tegoroczne pielgrzymki na Jasną Górę – inne niż tradycyjne, z powodu pandemii. Koszalińska 38 piesza pielgrzymka, jak wszystkie, miała swoją liczną „Złotą Grupę”, spotykającą się codziennie na modlitwie, towarzyszącej małej grupie pielgrzymów, którzy przebywali 13 dniową drogę do Jasnogórskiej Matki Bożej, niosąc ze sobą nasze intencje modlitewne.
13 sierpnia – w dzień przybycia koszlińskiej pielgrzymki na Jasną Górę, przyjechaliśmy – uczestnicy Złotej Grupy – do Częstochowy, żeby wejść wspólnie do Jej kaplicy.
15 sierpnia, po porannej mszy św. w kościele katedralnym pw. NPNMP w Koszalinie, Złota Grupa przeszła przez miasto w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. Tak uwieńczyliśmy wspólne, radosne świętowanie 100- lecia umocnienia suwerenności naszego państwa – przez zwycięstwo nad bolszewizmem w Bitwie Warszawskiej, nazwanej Cudem nad Wisłą i innych zwycięskich bitwach – tak uczciliśmy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Święto Wojska Polskiego i Święto Matki Bożej Zielnej. Wśród wielu słów wdzięczność i próśb, w intencjach zaniesionych na Jasną Górę, była intencja dziękczynna do Boga – za łaski dobra dla Polski i była błagalna – za trwanie i wzrastanie nas, Polaków, w dobru, wolności, godności, honorze i wzajemnym szacunku.
Relacja Klubu Gazety Polskiej w Koszalinie

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress