Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z red. Piotrem Semką – czwartek, 3 listopada o godz. 18 w pubie Róg Brackiej i Reformackiej, ul. Reformacka 3. Spotkanie będzie okazją do promocji książki „Semka … się gotuje”
Piotr Semka, znany publicysta, zabiera czytelników w podróż pełną smaków i kolorów, opisy specjałów kuchni polskiej, włoskiej, ukraińskiej czy tajskiej okraszając interesującymi szczegółami i faktami z historii, etymologii i popkultury. Lekko, dowcipnie i z wdziękiem.
Autor wozi czytelnika po świecie i te podróże nie ograniczają się do egzotyki. Są tu i łódzkie tradycje i wielkopolskie zapożyczenia oraz – wszechobecny – Gdańsk, rodzinna kwintesencja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
„Książka Semki pełna fantazji, ale bez szpanu, to poradnik, przewodnik i zbiór przepisów. I przy tym bardzo solidne dziennikarstwo, jakie trudno znaleźć na stronach polityki”.