Tekst alternatywny

KRAKÓW | Spotkanie z Adamem Borowskim


Na zaproszenie krakowskiego Klubu „Gazety Polskiej” w środę odbyło się ponda dwugodzinne spotkanie z Adamem Borowskim jednym z najbardziej zasłużonych działaczy opozycji antykomunistycznej.

Adam Borowski podczas swego wystąpienia poruszył temat wojen czeczeńskich i popełnionych zbrodniach rosyjskich, opisał swoje kontakty z emigrantami Czeczeńskimi, którymi współpracował i im pomagał.

Pierwsze bomby na Charków, Kijów i wiele innych ukraińskich miast zaczęły spadać 24 lutego, ale źródła rosyjskiej agresji sięgają połowy lat 90. ubiegłego wieku. Imperialne apetyty Rosjan rozbudziły wojny czeczeńskie, a brak reakcji świata zachodniego dodatkowo ich rozochocił – mówił Adam Borowski

– To, że doszliśmy do takiego stanu na Ukrainie, ma swoją praprzyczynę w 1994 r. kiedy nastała pierwsza wojna czeczeńska, wtedy dokonano potwornych zbrodni. W dwóch wojnach czeczeńskich wymordowano 250 tys. ludzi – zaznaczył Adam Borowski

Po spotkaniu można było nabyć książki Adama Borowskiego, „Wolność albo śmierć, trzy relacje z wojen czeczeńskich” – to tytuł książki pokazującej, że od Czeczenii zaczęło się odbudowywanie rosyjskiego imperializmu.

Środki uzyskane ze sprzedaży książek zasilą konto zbiórki na zakup drona dla Ukrainy. Będzie to już czwarty taki sprzęt. Na pierwszy zebrano pieniądze w ciągu kilku tygodni.

Klub Gazety Polskiej Kraków

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress