Tekst alternatywny

KRAKÓW – Spotkanie z Adamem Borowskim


Spotkanie z Adamem Borowskim w Krakowie – rozmowa o Ruchu Kontroli Wyborów oraz  książce „Peowiaczki”.

W siedzibie NSZZ „Solidarność” przy Placu Szczepańskim 5 w Krakowie, odbyło się wyjątkowe spotkanie otwarte z Adamem Borowskim – legendą „Solidarności”, wydawcą i działaczem opozycji demokratycznej w czasach PRL.  

Adam Borowski, znany z niezłomnej postawy w walce o wolność i prawdę, podzielił się z uczestnikami wspomnieniami z lat działalności opozycyjnej, a także refleksjami o współczesnej Polsce i roli patriotyzmu w życiu codziennym.

W swojej wypowiedzi przywołał najważniejsze momenty z działalności opozycyjnej, wspominając czasy walki o wolność słowa i niezależność Polski. Szczególną uwagę poświęcił Ruchowi Kontroli Wyborów, inicjatywie obywatelskiej, której celem jest strzeżenie uczciwości procesu wyborczego i transparentności życia publicznego. Jak zaznaczył, aktywne uczestnictwo obywateli w kontroli wyborów jest jednym z filarów demokracji i odpowiedzialności za państwo. 

Podczas spotkania nie zabrakło również rozmowy o jego najnowszej książce „Peowiaczki”, która oddaje hołd kobietom walczącym o niepodległość Polski w szeregach Polskiej Organizacji Wojskowej. Autor przybliżył sylwetki bohaterek, często zapomnianych, które odważnie służyły ojczyźnie – nie tylko na froncie, ale i w konspiracji, w codziennym trudzie i poświęceniu.

„To kobiety, które nie czekały na oklaski. Działały, bo czuły obowiązek wobec Polski. Ich historia to część naszej tożsamości, o której musimy pamiętać” – podkreślił Adam Borowski podczas rozmowy.

Wielu uczestników miało okazję zdobyć autograf autora i porozmawiać z nim osobiście o jego książkach. 

Organizatorzy podziękowali wszystkim obecnym za liczne przybycie i zapowiedzieli kolejne spotkania.  

Wydarzenie zorganizował Klub Gazety Polskiej w Krakowie, a spotkanie poprowadził Marek Michno, przewodniczący krakowskiego Klubu „Gazety Polskiej”.