Tekst alternatywny

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na spotkaniu z Polonią w Paryżu.

W dniach 5-6 października 2013 roku Klub GP Paryż gościł księdza Tadeusza Isakowicza Zaleskiego. Tematem spotkań z Gościem była 70 rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu oraz ludobójstwo dokonane przez UPA.

Spotkania miały miejsce: w sobotę 5 października w paryskim Domu Kombatanta, oraz w niedziele w kościele WNMP przy Placu Concorde w Paryżu, gdzie ks. Tadeusz odprawił Mszę św., wygłosił homilie a następnie spotkał się z rodakami. Omawiane przez księdza Isakowicza-Zaleskiego ludobójstwo na Wołyniu wywołało wielkie zainteresowanie i poruszenie. Licznie zgromadzona Polonia nie ukrywała emocji, wzruszeń i łez. Gość opowiedział również o prowadzonej przez niego od 25 lat działalności związanej z Fundacja Brata Alberta w Radwanowicach, która to opiekuje się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Wyrazem poparcia dla działalności charytatywnej księdza Tadeusza, oraz jego zaangażowania w przypominanie prawdziwej i jakże tragicznej historii Polaków z Kresów było zakupienie wszystkich przywiezionych książek autorstwa księdza Isakowicza- Zaleskiego, oraz prac wykonanych przez wychowanków z Radwanowic.

W imieniu całej Polonii Klub Gazety Polskiej Paryż dziękuje Drogiemu Księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu za odwagę i bezkompromisowość w głoszeniu prawdy historycznej.

Mamy nadzieje i oczekujemy na ponowne spotkanie.

Klub Gazety Polskiej Paryż

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress