Tekst alternatywny

Macierewicz, Naimski, Szczerski, Dziedziczak. Bogaty program drugiego dnia IX Zjazdu Klubów „GP” w USA i Kanadzie

Sobota jest drugim dniem IX Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” z USA i Kanady. Będzie on obfitował w spotkania i rozmowy z ważnymi gośćmi – m.in. Krzysztofem Szczerskim, Piotrem Naimskim, Antonim Macierewiczem oraz Janem Dziedziczakiem. Zachęcamy do aktywnego śledzenia wydarzeń podczas Zjazdu za pośrednictwem profilu Klubów „GP” w mediach społecznościowych, w szczególności – na Facebooku oraz Twitterze.

Piątek był pierwszym dniem odbywającego się w Savannah IX Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” z USA i Kanady. Na Zjeździe obecne są Kluby „GP” z: Nowego Jorku, New Jersey, Filadelfii, New Britain Connecticut, Los Angeles, Boston, Toronto GTA. Łącznie przyjechało około 45 przedstawicieli z USA i Kanady.

Podczas pierwszego dnia poruszane były przede wszystkim sprawy wewnątrzklubowe, a w części paneli i wystąpień poruszono także najważniejsze sprawy krajowe i międzynarodowe. Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP”, mówił o echach, jakie przyniósł niedawny wywiad z Andrzejem Dudą, który ukazał się na łamach „Gazety Polskiej”.

Drugi dzień Zjazdu – sobota – obfitować będzie w spotkania z ważnymi i ciekawymi gośćmi. Program sobotni rozpocznie się ok. godziny 10.00 czasu lokalnego (16.00 czasu polskiego) i poszczególne wydarzenia będzie można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony klubygp.pl.

Użytkowników serwisu Twitter szczególnie zachęcamy do aktywności w Pokojach związanych z poszczególnymi panelami dyskusyjnymi i spotkaniami podczas Zjazdu [linki do Pokojów poniżej].

Już o 16.00 czasu polskiego rozpocznie się obszerny panel poświęcony pozycji Polski na arenie międzynarodowej z udziałem Stałego Przedstawiciela RP przy ONZ, prof. Krzysztofa Szczerskiego oraz kwestii bezpieczeństwa energetycznego i wyzwań w tym zakresie w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę – z udziałem kawalerów Orderu Orła Białego, marszałka seniora Antoniego Macierewicza oraz Piotra Naimskiego.

O 17.45 czasu polskiego odbędzie się osobny panel z Antonim Macierewiczem, poświęcony sprawie sytuacji militarnej Polski i programu Nuclear Sharing.

 

Następnie, o 19.30 czasu polskiego (13:30 w Savannah) rozpocznie się spotkanie z pełnomocnikiem rządu ds. Polonii i Polaków za granicą, Janem Dziedziczakiem.

Sesję tematyczną zakończy o 20.30 czasu polskiego panel z udziałem Tomasza Sakiewicza oraz prof. Piotra Grochmalskiego, podczas którego omówione zostaną aktualne wyzwania geopolityczne i działania Polski wobec wojny na Ukrainie.

Program drugiego dnia Zjazdu zakończy panel poświęcony sprawom klubowym.

Zachęcamy raz jeszcze do śledzenia relacji z IX Zjazdu Klubów „GP” w USA i Kanadzie w mediach społecznościowych!

źródło: https://niezalezna.pl/460250-macierewicz-naimski-szczerski-dziedziczak-bogaty-program-drugiego-dnia-ix-zjazdu-klubow-gp-w-usa-i-kanadzie

Belka_USA_2022