Tekst alternatywny

Marsz Dla Życia I Rodziny w Tychach

DRUGI TYSKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

 W niedzielę 5 czerwca drugi raz ulicami Tychów przeszedł Marsz Dla Życia I Rodziny. Marsz rozpoczął się uroczystą mszą Św w intencji rodzin odprawioną przez bp. Marka Szkudło w Kościele pw. Św Marii Magdaleny. Jeszcze przed rozpoczęciem i na początku mszy wydawało się że potężna ulewa zniweczy wszystkie plany organizatorów – ale jednak się udało.

               Wspaniałe kazanie na temat świętości życia i głoszenie „dobrej nowiny” o rodzinie zostało wygłoszone z prawdziwej ambony przez bp. Marka Szkudło. Po mszy kolorowy korowód rodzin przeszedł do kościoła Miłosierdzia Bożego. W czasie przemarszu w doskonałym stylu oraz dowcipie „rej wodził” członek komitetu marszowego Mirek Kańtor, a śpiewem i gitarowym rytmem marsz wzbogaciły niezastąpione Harcerki z ZHR pod dowództwem Sary Ślusarskiej. W marszu udział brali księża, proboszcz parafii Św Marii Magdaleny Janusz Lasok, nasz kochany emeryt Wojciech Wyciślik oraz politycy Senator Czesław Ryszka i wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik. Całą uroczystość swoim patronatem objęli: Senator Czesław Ryszka, Prezydent Andrzej Dziuba oraz bp. Marek Szkudło. Po zakończeniu marszu które w sposób uroczysty odbyło się w parafi pw. Miłosierdzia Bożego, na terenie ośrodka MOSIR odbył się piknik rodzinny gdzie występowały zaproszone zespoły Dobre Ludzie, Wspólnota Galilea i Michał Bielski. W skład komitetu organizacyjnego tyskiego marszu weszło wiele organizacji i ludzi na naszego miasta Radio Maryja, Klub Gazety Polskiej, Rycerze Kolumba, Solidarna Polska, Stowarzyszenie Młodzieży Katolickiej Harcerki ZHR, Stowarzyszenie Tato Net, Duszpasterstwo Rodzin. Wsparcie techniczne oraz organizacyjne komitet otrzymał od tyskiego MCK-u . Marsz nie odbyłby się również bez zaangażowania sponsorów z których głównymi byli SKOK PIAST, Fabryka Drzwi I Okien MIKEA oraz SERTOP. Zaangażowanie klubowiczów oraz osób prywatnych w tyski Marsz było nieocenione. Wszystkim wymienionym oraz wielu innym niewymienionym serdeczna – Bóg Zapłać. Spirytus movens przedsięwzięcia jakim od dwóch lat stał się w naszym mieście Masz Dla Życia I Rodziny są Radna Ewa Węglarz wraz z mężem oraz Senator Czesław Ryszka i przede wszystkim tym osobom należą się podziękowania za tą służbę wartościom jakimi są życie i rodzina.

 Janusz Jabłoński

FOTORELACJA : JANUSZ KLUBA