Tekst alternatywny

Marsz w obronie demokracji – Koszalin

Marsz w w Koszalinie rozpoczęliśmy o godz. 13, hymnem narodowym , modlitwą i przemówieniami, wyrażającymi najwyższą krytykę i dezaprobatę wobec działań nieudolnych rządów w naszym kraju.
Ojciec Marek przypomniał zgromadzonym słowa Św.Jana Pawła II o prawdzie i języku jakim dziś powinniśmy o niej mówić.
Przemawiali parlamentarzyści naszego, zachodniopomorskiego, regionu kraju – poseł Czesław Hoc; sąsiedniego regionu pomorskiego – posłanka Jolanta Sczypińska oraz europoseł Marek Gróbarczyk,minister, zlikwidowanego przez rządy PO, ministerstwa gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Przemawiali uczestnicy Marszu, nie szczędząc słów krytyki i goryczy, że, po wywalczeniu wolności i niepodległości , stajemy w marszach na ulicach naszych miast, domagając się tego, co naród zdobył w wygranych przed 25 laty wolnych wyborach – domagamy się demokracji – o której mamy bardzo dobre pojęcie – domagamy się demokracji na standardach państw europejskich , do których Unii należymy oraz- o paradoksie ! – domagamy się uczciwych wyborów. W państwie demokratycznym dobijamy się demokratycznych wolności, dobijamy się pracy i uczciwych wyborów !
Podczas marszu w obronie demokracji złożone zostały kwiaty pod pomnikiem Św. Jana Pawła II, Marszałka Józefa Piłsudskiego, oraz Janka Stawisińskiego – młodego górnika , koszalinianina, który poległ w KWK „Wujek” podczas stanu wojennego w naszym kraju. Wszyscy Oni przyczynili się do odzyskania niepodległości naszej ojczyzny i otaczamy ich wdzięcznością, pamięcią i czcią.
Marsz zakończył się ok. godz 15.
Śpiewaliśmy też pieśni – patriotyczne podczas marszu , a także, na spotkaniu noworocznym – pieśni patriotyczne, kolędy i pastorałki.
Około godz. 18, przed Mszą św., złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem kapelana Solidarności, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika walki o prawdę i wolność w zniewolonej Polsce.
Dzień Marszu w obronie demokracji zakończyliśmy Mszą św.w kościele Św. Kazimierza Królewicza w Koszalinie.
W koszalińskim marszu uczestniczyły także delegacje klubów „GP” ze Szczecinka i Kołobrzegu. W Marszu uczestniczyło ok 300 osób.

Przewodnicząca klubu „GP” w Koszalinie, Bożena Tacher

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress