Tekst alternatywny

Miesięcznica tragedii smoleńskiej w Koszalinie – 10 lutego 2015 r.

10 lutego członkowie Koszalińskiego Klubu „GP”, jak co miesiąc  uczestniczyli we Mszy św. za Ojczyznę – w modlitwie pamięci Ofiar tragedii smoleńskiej.
W przypadającą na dzień 10 lutego 75 rocznicę pamięci wywózki Polaków na Sybir  modliliśmy się za ich mękę  i męczeństwo, a także za zdrowie i pomyślność wszystkich, którzy przeżyli ten okrutny czas.

Modliliśmy się za pomyślny rozwój naszej Ojczyzny i pokonanie wszystkich przeszkód, które temu rozwojowi szkodzą –  mamiąc  postępem i nowoczesnością, za którymi chowają się często manipulacje życiem i stawianiem siebie w roli Boga.
Po Mszy św., na spotkaniu, przywołaliśmy, kadrami filmu „Mgła”Joanny Lichockiej i Marii Dłużewskiej, pamięć tragicznych zdarzeń dnia 10 kwietnia 2010 r. – gdy runął na ziemię w Smoleńsku polski samolot rządowy, z polską delegacją państwową i polskim prezydentem, lecący do Katynia, na uroczystości 70 rocznicy mordu katyńskiego. Ta retrospekcja okazała się bardzo potrzebna – stwierdziliśmy zgodnie na naszym spotkaniu.
 Koszaliński Klub „GP”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress