Tekst alternatywny

MRĄGOWO | Marsz Niepodległości Mrągowo 2023


Blisko tysiąc Polaków z ziemi mrągowskiej i naszych gości uczestniczyło w obchodach 105. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorem uroczystości był Jerzy Antoni Gosiewski, Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Mrągowie przy współudziale mieszkańców Pojezierza Mrągowskiego.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele Świętego Wojciecha w Mrągowie, skąd przeszliśmy do pomnika Odzyskania Niepodległości, gdzie odczytaliśmy listy okolicznościowe Pani Elżbiety Witek, Marszałek Sejmu RP, Pana Mateusza Morawieckiego, Prezesa Rady Ministrów i Pana Jarosława Kaczyńskiego, Wicepremiera i Prezesa Prawa i Sprawiedliwości.W każdym momencie towarzyszyła nam orkiestra Mrongowia pod kierownictwem Andrzeja Regieca. Listy odczytali Danuta Moroz i Grzegorz Zdanuk. Prowadzenie flagi powierzyliśmy Monice Jankowskiej, Tadeuszowi Misiornemu, Antoniemu Wiencis, Bogdanowi Moroz i Mieczysławowi Orzoł. Za nagłośnienie odpowiadał Rafał Markowski, Henryk Cichy i Stanisław Zych.

Bardzo dziękujemy za nasze wspólne uroczyste świętowanie.

Polska jest jedna. Chwała Bohaterom, Jerzy Antoni Gosiewski, Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej i Przewodniczący Zgromadzenia.

Zdjęcia: Andrzej Marzewski

KLUB „GAZETY POLSKIEJ” MRĄGOWO