Tekst alternatywny

Msza św. w intencji śp. R. Kaczorowskiego oraz św. L. Kaczyńskiego

Msza św. w intencji śp. R. Kaczorowskiego oraz św. L. Kaczyńskiego

Członkowie koszalińskiego klubu „Gazety Polskiej”,  14 maja , o godz. 19, uczestniczyli we mszy św.,  w sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie,  w intencji  pamięci Prezydentów Pielgrzymów do  tego sanktuarium – śp. Ryszarda Kaczorowskiego (rok 2000)  i śp. Lecha Kaczyńskiego( rok 2009),  z okazji 6 rocznicy  przybycia  do Jej sanktuarium  prezydenta RP  Lecha Kaczyńskiego, podczas jego prezydenckiej wizyty w Koszalinie,  w  dniu 14 maja 2009 roku.

W intencji obu prezydentów, na prośbę Stowarzyszenia im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Koszalinie, modlił się ks. Henryk Romanik.  On też wygłosił piękna homilię, sięgającą pamięcią czasów pierwszych chrześcijan na  pradawnych ziemiach słowiańskich  oraz – przywrócenia kultu Najświętszej Maryi Panny i zbudowania Jej sanktuarium  na Górze Chełmskiej w Koszalinie –  dzięki staraniom śp. kardynała Ignacego Jeża, który był organizatorem i pierwszym biskupem powołanej, nowej diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej  i  którego zachowujemy w serdecznej pamięci.

Zgromadzeni w Sanktuarium, w dniu święta,  wybranego do grona Apostołów, św. Macieja Apostoła  (jego imię, sięgające czasów machabejskich, znaczy Dar Boży),  modlili się również w intencji mądrego wyboru Polaków;  w intencji prezydenta, który zostanie wybrany –  aby był wierny Bogu i ofiarnie służył Narodowi. W tej intencji, na prośbę członków Komitetu Wyborczego kandydata na prezydenta   Andrzeja Dudy, modlił się ojciec Marek Kiedrowicz.

Po mszy jej uczestnicy  zeszli do, znajdującego się u stóp Góry Chełmskiej, głazu z tablicami pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego. Obie tablice: pierwsza upamiętniająca  pielgrzymkę obu  prezydentów Polski  do sanktuarium  Matki Bożej  w Koszalinie oraz  druga, upamiętniająca. Ich nagłą, tragiczną śmierć, wraz z 94 osobami polskiej państwowej delegacji,  w katastrofie smoleńskiej, 10 kwietnia 20101 r. , podczas lotu na uroczystości  70 rocznicy mordu katyńskiego na polskich oficerach, przez sowiecki reżim komunistyczny –  zostały 14 maja 2015 r. w Koszalinie, w dniu św. Macieja Apostoła, poświęcone.   Takie spotkania są dobrą okazją do wspomnień i podziękowań – w tym dniu, szczególne podziękowania skierowane zostały do Koszalińskiego Oddziału Civitas Christiana.

Koszaliński Klub „Gazety Polskiej”

koszalin_2015_04_23_1 koszalin_2015_04_23_2 koszalin_2015_04_23_3 koszalin_2015_04_23_5

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress