Tekst alternatywny

[niezalezna.pl] Prezes Kaczyński na Zjeździe Klubów GP „Trzeba mieć projekt na dalsze działania”


Relacja portalu niezalezna.pl z IX Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej: „Czeka nas to, by przeprowadzić analizę przyczyn tego, co się stało, a po drugie – mieć projekt na dalsze działania. I te ofensywne, i te defensywne” – powiedział podczas IX Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale wicepremier Jarosław Kaczyński. – „Mieliśmy do czynienia z szeregiem błędów z naszej strony, takie jest życie, że błędy się popełnia. Ale przede wszystkim Polska się rzeczywiście zmieniła i zmieniła się także struktura elektoratu w ciągu ostatnich kilku lat i ten proces będzie trwał. Musimy to brać pod uwagę”.


 W wyborach do Sejmu PiS zdobyło 194 mandaty, KO – 157; Trzecia Droga – 65; Nowa Lewica – 26; Konfederacja – 18. Choć Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej mandatów, to dotychczasowa opozycja jest przekonana, że wkrótce stworzy rząd, na którego czele stanąć ma Donald Tusk.

Podczas IX Nadzwyczajnego Zjazdu Klubu Gazety Polskiej w Spale gościem specjalnym był wicepremier Jarosław Kaczyński. Pierwszy raz po wyborach lider PiS dokonał szczegółowej analizy wyniku wyborczego.

Zjazd_Spała_2023.10.20_J_Kaczynski_002


Kaczyński po wyborach 2023: Czas przeprowadzić analizę


Czeka nas to, by przeprowadzić analizę przyczyn tego, co się stało, a po drugie – mieć projekt na dalsze działania. I te ofensywne, i te defensywne” – powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński.

Mieliśmy do czynienia z szeregiem błędów z naszej strony, takie jest życie, że błędy się popełnia. Ale przede wszystkim Polska się rzeczywiście zmieniła i zmieniła się także struktura elektoratu w ciągu ostatnich kilku lat i ten proces będzie trwał. Musimy to brać pod uwagę. Jeżeli mamy znów zwyciężyć, to musimy zwyciężyć w tej Polsce innej, niż była jakiś czas temu

– podkreślił prezes PiS, dodając: – Do zwycięstwa prowadzi połączenie dwóch elementów, czynu i myśli. Czyn bez myśli bywa piękny, bohaterski, heroiczny, ale całkowicie bezskuteczny. Myśl bez czynu nie przynosi efektów, choć często bywa słuszna, przenikliwa. 


Kaczyński: Nastąpiła ofensywa wulgarności


Kaczyński dodał, że w pewnym sensie doszło do powtórki z 2005 roku, a ten stan, który miał miejsce, musi zostać przemyślany.

W latach 2005-2007 przyszło nam rządzić krótko, w bardzo trudnej koalicji, a mimo to sporo zdziałaliśmy (…) Mimo wszystko zdołano skutecznie stworzyć potężne zjawisko urojonej rzeczywistości. Ta urojona rzeczywistość opanowała umysły znacznej części Polaków, doprowadzono do mobilizacji

– dodał lider Zjednoczonej Prawicy.

Kaczyński zaznaczył, że „tym razem ta mobilizacja była jeszcze większa, przeprowadzona w sposób jeszcze bardziej brutalny i perfidny”.

To wszystko się zbrutalizowało, nastąpiła ofensywa wulgarności. Ta wulgarność wystąpiła nie tylko w wystąpieniach różnych ludzi, ale też w wypowiedziach polityków, aż w końcu stała się hasłem. Osiem gwiazdek stało się hasłem i odpowiedzią na wszystkie pytania zwolenników Koalicji Obywatelskiej, gdy pytano ich o motywację – powiedział prezes PiS. – Udało się znów stworzyć tę rzeczywistość urojoną. Fenomenem trudnym do wyjaśnienia jest to, że to urojenie było totalne i niezwykle łatwo dostrzegalne – podkreślił.


źródło: niezalezna.pl

zdjęcia: Andrzej Piekarski


IX_nadzwyczajny_zjazd_2023_belka