Tekst alternatywny

NOWY SĄCZ im. J. Olszewskiego | Zaproszenie Msza na Hali Łabowskiej i pogrzeb Władysława Gurgacza Z zewnątrz


4 września na Hali Łabowskiej odbędzie się tradycyjna msza święta w intencji księdza kapelana Władysława Gurgacza oraz Żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Mszy świętej w tym roku będzie przewodniczył biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej Robert Chrząszcz, wcześniej posługujący jako misjonarz w Brazylii.
Uroczystości współorganizuje KGP Nowy Sącz. Organizujemy również bezpłatny transport busem z Nowego Sącza na Halę Łabowską. Zainteresowani proszeni są o kontakt do przewodniczącego klubu p. Tomasza Baliczka pod nr tel. 606-454-948
Przed i po mszy będziemy rozdawać, tak jak rok temu Gazetę Polską Codziennie, której 10-lecie niedawno obchodziliśmy, oraz inną prasę Strefy Wolnego Słowa.
Natomiast 14 września odbędzie się państwowy pogrzeb śp. ks. Władysława Gurgacza ps. „Sem”, śp. Ryszarda Kłaputa ps „Pomsta”, śp. ppor Tadeusza Zajączkowskiego ps „Mokry”.
Nasz klub otrzymał specjalne limitowane zaproszenia na tę uroczystości od organizatora – Instytutu Pamięci Narodowej.
I na tę uroczystość organizujemy bezpłatny transport autokarem z Nowego Sącza do Krakowa dla naszych klubowiczów, oraz w miarę wolnych miejsc również dla innych zainteresowanych. Rezerwacja zaproszeń oraz miejsc w autokarze tak jak wcześniej u przewodniczącego KGP Tomasza Baliczka
KGP Nowy Sącz

Klub Gazety Polskiej Nowy Sącz im. Jana Olszewskiego

Nowy Sącz_2021_08_25_Hala Łabowska

Nowy Sącz_2021_09_04

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress