Tekst alternatywny

Nowy Sącz im. ks. Władysława Gurgacza SJ | Pielgrzym Pokoju ksiądz Zbigniew Kras dotarł na szczyt Giewontu


04-07-2024 r. Giewont. Pielgrzym Pokoju ksiądz Zbigniew Kras kapelan Pana Prezydenta Andrzeja Dudy po 25 dniach i przejściu prawie 800 km. dotarł do krzyża na szczycie Giewontu. Swój marsz rozpoczął przy bałtyckim Krzyżu Nadziei w Pustkowie w województwie zachodniopomorskim.

Na ostatnim odcinku od Oświęcimia do szczytu Giewontu towarzyszyło Mu dwóch sympatyków naszego Klubu GP z Maciejowej w gminie Łabowa powiat nowosądecki: Wiesław Pióro – stryjeczny wnuk Stanisława Pióro ps. „Emir” (wikipedia) założyciela i dowódcy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców, której kapelanem był patron naszego Klubu GP ks. Władysław Gurgacz SJ oraz Jakub Klimczak – współorganizator corocznej Mszy św. odprawianej zawsze w pierwszą sobotę września na Hali Łabowskiej w Beskidzie Sądeckim w intencji Niezłomnych Żołnierzy PPAN i ks. Gurgacza.

Jakub Klimczak: „W DZISIEJSZEJ POLSCE TRZEBA BRONIĆ KRZYŻA ZA WSZELKĄ CENĘ!”

Dziękujemy księdzu kapelanowi za Jego ogromny trud i wszystkim osobom, które Mu pomogły – dumni jesteśmy z sympatyków naszego Klubu GP, że wzięli w tym czynny udział!

fot. ks. Zbigniew Kras, Jakub Klimczak i Jakub Rafalski

KLUB „GAZETY POLSKIEJ” NOWY SĄCZ IM. KS. Władysława Gurgacza SJ