Tekst alternatywny

NOWY TARG | Spotkanie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem


Klub „Gazety Polskiej” w Nowym Targu gościł na minionym spotkaniu redaktora naczelnego Gazety Polskiej i szefa TV Republika Tomasza Sakiewicza. Spotkanie otworzył przewodniczący nowotarskiego klubu Karol Karpierz, zaczynając od hymnu Polski oraz chwili ciszy dla żołnierza Wojska Polskiego szeregowego Mateusza Sitka poległego w obronie Rzeczypospolitej.

Następnie głos zabrał redaktor Tomasz Sakiewicz, który odniósł się do dramatycznych wydarzeń w wojsku oraz sytuacji na wschodniej granicy Polski. W odpowiedzi na pytania przewodniczącego nowotarskiego klubu, szef TV Republika odniósł się do zagadnienia opłacalności członkostwa Polski w Unii Europejskiej, przełamywania przewagi medialnej mediów zagranicznych oraz postkomunistycznych w Polsce, a także do wpływu Klubów „Gazety Polskiej” na kształtowanie opinii publicznej w Polsce.

Wiceprzewodniczący nowotarskiego klubu Krzysztof Cabański poruszył zagadnienie konieczności wzmocnienia ochrony prezydenta, a także zawiłości dotyczących publikacji o wojsku na jednym z portali w ostatnich dniach kampanii do europarlamentu. Redaktor Tomasz Sakiewicz odniósł się do przytoczonych tematów, a także do pytań ze strony widowni.

Oprawę muzyczną zapewnił zespół góralski z Szaflar. Wydarzenie zgromadziło ponad 130 osób.

KLUB „GAZETY POLSKIEJ” NOWY TARG