Tekst alternatywny

Katowice-Koszutka: Obchody 76. Rocznicy Agresji ZSRR na Polskę

Klub Gazety Polskiej Katowice-Koszutka był współorganizatorem katowickich obchodów 76. rocznicy agresji ZSRR na Polskę. 17 września, o godzinie 18:00 w kościele garnizonowym p.w. św. Kazimierza Królewicza  odprawiona została msza św. w intencji Poległych i Pomordowanych Obrońców Ojczyzny.
Po niej uczestnicy przeszli pod Pomnik Ofiar Katynia. Uroczystość poprowadził przewodniczący Klubu – Wiesław Wrona. Głos zabrali Adam Słomka oraz  Elżbieta Kogowska-Piasecka. Pan Adam Słomka przypomniał o naszych, ciągle aktualnych zobowiązaniach wobec Ojczyzny – obrony jej niepodległości, staraniach o to, aby panowała w niej sprawiedliwość i praworządność. Z kolei pani  Elżbieta Kogowska-Piasecka zwróciła uwagę na to, jak istotna jest troska o wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu.
Następnie, po odśpiewaniu hymnu i Roty uczestnicy przeszli do kina „Światowid”, gdzie odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Pilecki”, po którym miało miejsce spotkanie z reżyserem  Mirosławem Krzyszkowskim i aktorem, odtwórcą tytułowej roli – Marcinem Kwaśnym. Pokaz okazał się wielkim sukcesem – frekwencja przekroczyła wszelkie oczekiwania organizatorów. Sala kinowa dosłownie pękała w szwach, a i tak bardzo wielu chętnych nie dostało się do środka.