Tekst alternatywny

[WIDEO] | Oficjalne otwarcie VIII Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”


VIII Nadzwyczajny Zjazd zainaugurowany został odśpiewaniem hymnu i krótką modlitwą prowadzoną przez ks. dr. Jarosława Wąsowicza.

Tradycyjnie gości przywitali: Tomasz Sakiewicz – red. nacz. „GP” i “GPC” , Ryszard Kapuściński – prezes Klubów „GP”, Beata Dróżdż – prezes Forum S.A., Ewa Wójcik  – prezes Fundacji Klubów „GP” oraz Paweł Piekarczyk – Koordynator Klubów zagranicznych.

Ryszard Kapuściński, który nie mógł być osobiście na wydarzeniu, w krótkim nagraniu podziękował za obecność Klubowiczom, w tym w szczególności tym z zagranicy.

Przypomniał, że wkrótce odbędzie się zjazd Klubów „GP” z USA i Kanady, a także zjazd Klubów „GP” Europy Zachodniej w Rzymie.

– Spotykamy się na VIII Zjeździe Nadzwyczajnym. Zaczęliśmy organizować te zjazdy osiem lat temu, bo nigdy nie wystarczało czasu, by porozmawiać o sprawach klubowych. (…) Mam nadzieję, że ten zjazd wykorzystacie, by zadać ważne pytania zaproszonym gościom. (…) Jak sami wiecie, za rok czekają nas wybory fundamentalne, decydujące o przyszłości naszych dzieci, wnuków – mówił Prezes Klubów „Gazety Polskiej”.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” powitał zebranych na zjeździe gości i przybliżył sytuację mediów Strefy Wolnego Słowa oraz opowiedział o próbach uderzenia w środowisko medialne SWS w trakcie wojny na Ukrainie i czasie ją poprzedzającym.

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, przyznał, że obecnie czas jest niesłychanie ciężki, ale jest to czas odbycia „szczerej rozmowy o najważniejszych dla Polski sprawach”. 

źródło: niezalezna.pl


źródło: gazetapolska.pl

Zjazd_2022.09_30_001