Tekst alternatywny

OLECKO | Święto Niepodległości w Warszawie


w dniu Święta Niepodległości, również olecczanie brali udział w 12-tym już Marszu Niepodległości w Warszawie. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski jak mógł, tak utrudniał zorganizowanie tego marszu. Najpierw nie wydał zgody na jego organizację. Potem w dniu święta narodowego wyłączył z ruchu część linii metra warszawskiego. Ale to nie przeszkodziło zupełnie Polakom z całego kraju i świata brać udział w tym pięknym przemarszu w 103-ą rocznicę odzyskania niepodległości. Cieszył nas bardzo widok wieli młodych ludzi, dla których udział w tym marszu jest bardzo istotny. Wśród uczestników marszu było bardzo wiele rodzin z małymi dziećmi, osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich, osoby bardzo wiekowe.

Na czele marszu jechała polska husaria, szły grupy rekonstrukcyjne, jechali motocykliści. Po prostu piękne święto polskich patriotów. Kto tam nie był, niech żałuje. Jak czytamy na facebooku, byli tam też inni olecczanie z rodzinami – Przemysław Bogdan, Piotr Ostrowski oraz inni.

W naszej grupie, która dzięki pomocy Jana Żukowskiego oraz jego syna Mariusza, znaleźli się na tym marszu, byli jeszcze Jan Terlecki, Janusz Wiszniewski, Piotr Suchocki, Janusz Życzkowski i niżej podpisany, Dariusz Josiewicz.

Tekst i fot. Dariusz Josiewicz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress